مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

افت 6.4 میلیون نفری تعداد بینند‌ه‌ها در مقایسه با سال گذشته

نویسنده   سورنا رضایی  |

با توجه به گزارشی که چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد، مراسم اسکار ۲۰۱۸ در مقایسه با مراسم‌های سال‌های گذشته دچار افت شدیدی از لحاظ تعداد بیننده شده است. با گیمان همراه باشید.

مدت کوتاهی پس از برگزاری و پخش زنده‌ی مراسم اسکار ۲۰۱۸، وبسایت اینترتینمنت ویکلی با انتشار گزارشی مدعی شد مراسم امسال، از لحاظ تعداد بیننده بسیار ناامید کننده بوده است. اینترتینمنت ویکلی در ادامه‌ی گزارش خود اضافه می‌کند که امسال ۲۶٫۵ میلیون نفر مراسم اسکار را تماشا کرده‌اند‌ که در مقابل رقم ۳۲٫۹ میلیون نفری سال گذشته، شاهد افت ۶٫۴ میلیون نفری هستیم. با وجود این، مراسم اسکار همچنان پربیننده‌ترین مراسم تلویزیونی در حوزه‌ی جوایز است و مراسم‌هایی همچون گرمی و گلدن گلوبز با ۱۹ الی ۲۰ میلیون بیننده در پشت سر آن قرار می‌گیرند.

بسیاری معتقدند که دلیل این افت شدید در تعداد بیننده‌ها، ارتباط مستقیمی با نامزد‌ها و برندگان اسکار ۲۰۱۸ دارد که عملکرد چندان خوبی در باکس آفیس نداشتند. برای مثال، می‌توان به فیلم The Shape of Water اشاره کرد که توانست جایزه‌ی بهترین فیلم سال را از آن خود کند. این در حالی است که فروش آن در باکس آفیس آمریکا تنها ۵۷ میلیون دلار بوده است. مثالی دیگری که برای اثبات این ادعا می‌توان به کار برد، فیلم Darkest Hour است که در آمریکا ۵۵ میلیون فروخته است. گری اولدمن برای نقش آفرینی در این فیلم، توانست جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را بدست آورد.

مثال‌ها به همین در موارد ختم نمی‌شوند. اثر دیگری که در اسکار بسیار موفق بود و در باکس آفیس با اقبال چندانی مواجه نشد، فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri با فروش ۵۲ میلیون دلاری است. فرانسیس مک‌ دورمند و سم راک‌وِل برای نقش آفرینی‌ در این فیلم، به ترتیب جایزه‌‌هایی بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کردند.

مراسم امسال، نخستین اسکاری بود که پس از رسوایی‌های اخلاقی هاروی واینستین، تهیه‌کننده‌ی مشهور آمریکایی و به راه افتادن کمپین‌های Time’sUp و MeToo در رابطه با این موضوع برگزار شد. همچنین جیمی کیمل، مجری مراسم امسال، در حین سخنرانی خود ضمن اشاره به جنجال‌های اخیر، گفت نباید اجازه دهیم اتفاقاتی که در گذشته‌ رخ دادند، تکرار شوند. در ادامه می‌توانید تعداد بینندگان مراسم اسکار در ۲۰ سال گذشته را مشاهده کنید:

سال ۲۰۱۸: ۲۶٫۵ میلیون نفر

سال ۲۰۱۷: ۳۲٫۹ میلیون نفر

سال ۲۰۱۶: ۳۴٫۴ میلیون نفر

سال ۲۰۱۵: ۳۷٫۲ میلیون نفر

سال ۲۰۱۴: ۴۳٫۷ میلیون نفر

سال ۲۰۱۳: ۴۰٫۳ میلیون نفر

سال ۲۰۱۲: ۳۹٫۳ میلیون نفر

سال ۲۰۱۱: ۳۷٫۹ میلیون نفر

سال ۲۰۱۰: ۴۱٫۷ میلیون نفر

سال ۲۰۰۹: ۳۶٫۳ میلیون نفر

سال ۲۰۰۸: ۳۲٫۰ میلیون نفر

سال ۲۰۰۷: ۴۰٫۱ میلیون نفر

سال ۲۰۰۶: ۳۸٫۹ میلیون نفر

سال ۲۰۰۵: ۴۲٫۱ میلیون نفر

سال ۲۰۰۴: ۴۳٫۵ میلیون نفر

سال ۲۰۰۳: ۳۳٫۰ میلیون نفر

سال ۲۰۰۲: ۴۱٫۷ میلیون نفر

سال ۲۰۰۱: ۴۲٫۹ میلیون نفر

سال ۲۰۰۰: ۴۶٫۳ میلیون نفر

سال ۱۹۹۹: ۴۵٫۶ میلیون نفر

سال ۱۹۹۸: ۵۵٫۲ میلیون نفر


منبع Gamespot
برچسبها


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.