مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

بازی Fortnite به زودی برای دو پلتفرم iOS و اندروید منتشر خواهد شد

نویسنده   مصطفی رنجبر  |

شرکت اپیگ گیمز اعلام کرد به زودی پلتفرم‌های پی‌سی، ایکس‌باکس وان، مک و iOS در بازی Epic Games می‌توانند با یکدیگر به انجام بازی Fortnite بپردازند.

قابلیت کراس‌پلی، یا همان بین پلتفرمی، چند مدتی است که در میان بازی‌های ویدیویی رونق گرفته و حالا نوبت به بازی محبوب Fortnite رسیده تا این قابلیت را توسط شرکت اپیک گیمز دریافت کند. این شرکت همچنین اعلام کرد که طی ماه‌های آینده این قابلیت را برای نسخه‌ی اندرویدی بازی نیز میسر می‌کند.

برخلاف آن‌چه که تصورش می‌شد، مایکروسافت همیشه از قابلیت کراس‌پلی میان پلتفرم‌های مختلف حمایت کرده تا بتواند کاربران پی‌سی، کنسول‌های بازی و موبایل را به یکدیگر متصل کند. طی چند ماه گذشته، ما با مایکروسافت همکاری زیادی داشتیم تا این قابلیت را ممکن سازیم و این قابلیت را همزمان با دیگر پلتفرم‌ها، راهی ایکس‌باکس وان خواهیم کرد.

با هر آپدیتی که برای بازی منتشر می‌کنیم، ما همواره سعی می‌کنیم تا این بازی را برای تمامی کاربران پلتفرم‌های مختلف منتشر و بازی با دوستان‌تان را برای شما راحت‌تر کنیم و قابلیت کراس‌پلی چنین فرآیندی را فراهم خواهد کرد.

مدت زمان زیادی از انتشار نسخه‌ی ایکس‌باکس وان و پی‌سی بازی Fortnite می‌گذرد، اما این بازی به تازگی برای پلتفرم‌های iOS و اندروید معرفی شده است. به گفته‌ی اپیک گیمز، همان ۱۰۰ کاربر به همراه همان گیم‌پلی، نقشه و محتویاتی که بر روی پلتفرم‌های کنسولی قرار گرفته، بر روی نسخه‌های موبایلی نیز موجود خواهد بود.

این خبر در حالی منتشر شده که پیش از این اپیک گیمز اعلام کرده بود با سونی برای قابلیت کراس‌پلی میان پلی‌استیشن ۴ و پی‌سی به همراه دیگر پلفترم‌ها به همکاری قابل توجهی رسیده است. لازم به ذکر است نسخه‌ی موبایل این بازی فعلا توسط دعوت‌نامه‌های شرکت در دسترس است. شما کاربران می‌توانید از فردا با ثبت نام در وب‌سایت رسمی این شرکت، شانس خود را برای دریافت دعوت‌نامه امتحان کنید.

بازی PUBG نیز که گفته‌ می‌شود اپیک گیمز از این بازی برای تولید Fortnite: Battle Royale الگوبرداری کرده، برای پلتفرم‌های موبایلی در دسترس است، اما تنها کاربران چینی می‌توانند آن را دانلود کنند. علاوه بر این، قابلیت کراس‌پلی در PUGB‌ همچنان دیده نمی‌شود. در کنار این موارد، PUGB بر روی کنسول پلی‌استیشن ۴ نیز عرضه نشده و به نظر می‌رسد اپیک‌گیمز و سونی همکاری بسیار خوبی برای بازی Fortnite با یکدیگر داشته‌اند.

در حالی که هنوز دو پلتفرم پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان توسط قابلیت کراس‌پلی در بازی Fortnite به یکدیگر متصل نشده‌اند، این اتفاق چند هفته‌ی پیش به صورت تصادفی رخ داد و شاید در آینده شاهد اتصال این دو پلتفرم در این بازی باشیم.


منبع gamespot


۱ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.