مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

تصمیمی قابل توجه و ارزشمند از سوی مدیران استودیو آندد لبز

نویسنده   سورنا رضایی  |

با توجه به حدیدترین اطلاعات منتشر شده از State Of Decay 2، در این بازی هیچ گونه پرداخت درون برنامه‌ای را شاهد نخواهیم بود. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

جف اِسترین، مدیر استودیو آندِد لَبز، در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود با وبسایت IGN، تایید کرد State Of Decay 2 قرار است سنت شکنی کند و هیچ گونه پرداخت درون برنامه‌ای را شامل نشود. چنین تصمیم گیری از سوی مدیران آندد لبز بسیار قابل توجه بوده، زیرا در حال در شرایطی قرار داریم که استودیوهای کوچک و بزرگ سعی می‌کنند با به کار گیری انواع مختلف پرداخت‌های درون برنامه‌‌ای، کاربر را جدای قیمت اولیه بازی، مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتری کنند.

بازی State of Decay که در سال ۲۰۱۳ برای کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شد، دارای پرداخت درون برنامه‌ای بوده است. در این بازی، کاربران می‌توانستند با پرداخت ۹۹ سنت محتوای Prepper’s Pack را دریافت کنند که شامل اسلحه، خودروی شاسی بلند و یک سلاح سرد می‌شد. همچنین سازندگان برای این بازی محتوای اضافه‌ای را در قالب بسته‌ی Lifeline در نظر گرفتند که اگرچه پرداخت درون برنامه‌ای محسوب نمی‌شد، اما لازمه‌ی دسترسی به آن، پرداخت هزینه‌ی بیشتر بود. البته این محتوای اضافی بعدها به صورت باندل با نسخه‌ی Year One Survival Edition بازی برای ایکس‌باکس وان منتشر شد.

علی‌رغم اینکه استرین در مصاحبه‌ی خود هیچ گونه توضیحی درباره‌ی چنین تصمیم گیری ارائه نداد، اما احتمالاً بتوان دلیل آن را به جنجال‌هایی که پیرامون بازی Star Wars: Battlefront II به وجود آمدند مربوط دانست. پرداخت‌های درون برنامه‌ای به شکل گسترده‌ای در این بازی مورد استفاده قرار گرفته بودند که همین مسئله باعث اعتراضات فراوانی از سوی کاربران شد. مدیران استودیو آندد لبز نیز احتمالاً از این اتفاق درس عبرت گرفته‌ و با یک تصمیم گیری درست، از رخ دادن اتفاق مشابهی برای جدیدترین محصولشان جلوگیری کردند.

در پایان، لازم به ذکر است که State Of Decay 2 در تاریخ ۲۲ مه سال جاری میلادی (۱ خرداد ۱۳۹۷) برای دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. افرادی که این بازی را پیش خرید کنند، آیتم‌های اختصاصی را دریافت خواهند کرد. همچنین نسخه‌های استاندارد و آلتیمیت این بازی به ترتیب ۳۰ و ۵۰ دلار قیمت گذاری شده‌اند که مقداری پایین‌تر از انتظار بوده‌اند. علاوه بر این، مشترکان سرویس Xbox Game Pass می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ی اضافی، به تجربه‌ی این بازی بپردازند.


منبع Gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.