مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

او در مورد عقب‌نشینی از موضع قبلی خود ابراز تاسف کرد

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

پس از نمایش مستند The Last Jedi در فستیوال SXSW، ریان جانسون و مارک همیل به سوالات حضار پیرامون جدیدترین قسمت فرنچایز Star Wars پاسخ دادند.

چندی پیش، در رسانه‌های اجتماعی اعلام شد که مارک همیل در مورد نقش شخصیت لوک اسکای‌واکر در فیلمنامه Star Wars: The Last Jedi، با ریان جانسون اختلاف نظر داشته است. با این حال، این هنرپیشه ۶۶ ساله نسبت به موضع خود عقب‌نشینی کرد و اظهار داشت که عدم توافق او با جانسون به معنای این نیست که تصمیم‌ این کارگردان آمریکایی را اشتباه می‌داند. پس از انتشار این اظهارات، بسیاری از طرفداران گمان کردند که کمپانی والت دیزنی از همیل خواسته که از موضع خود عقب‌نشینی کند. به هر حال، این هنرپیشه در فستیوال SXSW، پیرامون این موضوع شفاف‌سازی کرده است. او خطاب به شرکت‌کنندگان حاضر در این فستیوال گفت:

من درست مثل خیلی از شما هستم. من احساس می‌کنم که در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌ام و به نوعی، نسبت به آن احساس مالکیت دارم. البته این یک احساس کاذب است، زیرا من صاحب امتیاز این پروژه نیستم. در واقع، حق مالکیت این پروژه به کمپانی والت دیزنی تعلق دارد. به هر حال، در چنین پروژه‌هایی، این گونه اتفاقات پیش می‌آید. من متاسفم که از موضع قبلی خودم عقب‌نشینی کردم و با تردید در مورد آن صحبت کردم. موضوع مورد بحث، به روند تولید فیلم مربوط می‌شد و لزومی نداشت که در رسانه‌ها بازتاب پیدا کند. من از این نارحتم که آن اظهارات را پیش از تماشای نسخه نهایی فیلم مطرح کردم.

طرفداران از مارک همیل پرسیدند که اگر او کارگردان بود، فیلم The Last Jedi را چگونه می‌ساخت؟ همیل در پاسخ به این سوال اعلام کرد که ایده‌های او کاملاً افتضاح از کار در می‌‌آمد. ناگفته نماند که او با جورج لوکاس نیز در مورد فیلمنامه Return of the Jedi اختلاف نظر داشته است. همیل در ادامه صحبت‌های خود خاطر نشان کرد:

من فیلمنامه The Last Jedi را خواندم و فکر کردم که قرار است با عواقب ملحق شدن به جبهه تاریکی دست و پنجه نرم کنم، اما دیدم که دستکش و لباس مشکی به تن دارم. با این اوصاف، به این نتیجه رسیدم که حتماً روند فیلمنامه تغییر کرده است.


منبع Gameinformer


۱ دیدگاه

  • نقش لوک اسکای واکر در آخرین جدای خیلی مبهم بود ، در واقع در ابتدا هیچ هدفی نداشت فقط می گفت جدای باید تموم شه ، منم نمیتونم در مقابل «چیزی که هست» کاری کنم ! فیلم هم اصلا کاری به بقیش نداشت و آخر هم نفهمیدیم چه چیزی رو می گفت . اگرچه در تریلر اولیه فیلم، لوک اسکای واکر به ری می گفت که چیزی بسیار فراتر از تاریکی و روشنایی و بالانس هست ، اما در خود فیلم حتی این دیالوگ هم وجود نداشت. در کل به قول خود مارک همیل، رفتارش در آخرین جدای بر خلاف یک جدای بود و با چیزی که طرفداران انتظار داشتن خیلی تفاوت داشت. انگار که این فیلم از قسمت قبل جدا بود.

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.