مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

اکتیویژن از پتانسیل بالای این ژانر برای کسب موفقیت آگاه است

نویسنده   سورنا رضایی  |

با توجه به اطلاعاتی که چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد، شرکت اکتیویژن قصد دارد تا به ژانر بتل رویال ورود کند که این روز‌ها بسیار محبوب شده است. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

این روز‌ها، بتل رویال به ژانر مورد علاقه‌ و محبوب کاربران سرتاسر جهان تبدیل شده است و PlayerUnknown’s Battlegrounds نیز به عنوان سردمدار آن شناخته می‌شود. البته بازی Fortnite نیز عملکرد بسیار خوبی در چند وقت اخیر داشته و به نوعی می‌توان آن را رقیب اصلی PUBG در ژانر بتل رویال دانست که از برخی جهات عملکرد بهتری نیز داشته است. در چنین شرایطی، سازندگان مختلف نیز بیکار ننشسته‌اند و سعی دارند محصولات جدید خود را در ژانر بتل رویال بسازند یا با انتشار به‌روزرسانی‌هایی، این حالت را به عناوینشان اضافه کنند که برای مثال می‌توان به Paladins و Dying Light و حتی Counter-Strike: Global Offensive اشاره کرد. این‌طور که به نظر می‌رسد، شرکت اکتیویژن نیز به لیست شرکت‌ها و استودیو‌هایی که به دنبال ورود به این ژانر هستند، اضافه شده است.

با توجه به پست منتشر شده در توییتر سازمان خبری داو جونز، شرکت سرمایه گذاری اوپنهایمر پیش بینی کرده است که هر سهامش در اکتیویژن بلیزارد، از ۷۰ به ۸۷ دلار افزایش می‌یابد و این میزان رشد احتمالا به خاطر عرضه عناوین موبایلی جدید در آینده و همچنین گسترش لیگ Overwatch بیشتر خواهد شد. البته در ادامه‌ی این پست آمده که دلیل چنین پیش بینی از سوی مسئولان اوپنهایمر، آگاهی اکتیویژن نسبت پتانسیل بتل رویال و علاقه‌ی مسئولان آن برای ورود به این ژانر است که می‌تواند موفقیت‌های بسیاری را برای این شرکت پرآوازه به همراه داشته باشد.

اکتیویژن، ناشر دست و پا بسته‌ای برای ورود به ژانر بتل رویال نیست و انتخاب‌های بسیاری دارد. نخستین انتخاب این شرکت می‌تواند سری بازی‌های Call of Duty باشد که مدتی قبل، نسخه‌ی جدید آن تحت عنوان Call of Duty: Black Ops 4 معرفی شد. انتخاب دوم می‌تواند بازی Overwatch باشد که در حال ۲۷ کاراکتر منحصر بفرد دارد. اگرچه این تعداد مقداری کم به نظر می‌رسد، اما نباید فراموش کرد که هر از چند گاهی شاهد معرفی و اضافه شدن یک شخصیت جدید هستیم.

با وجود این بازی‌ها، بهترین انتخاب مسئولان اکتیویژن می‌تواند بازی Destiny 2 باشد که بخش چندنفره‌ی آن، از نقاط قوت این بازی محسوب می‌شود. البته نباید فراموش کرد که تمامی این‌ها گمانه‌ زنی‌ است و باید تا انتشار بیانیه‌ی رسمی اکتیویژن درباره‌ی برنامه‌هایش برای ورود به ژانر بتل رویال صبر کرد. نظر شما در این باره چیست؟ اکتیویژن کدام بازی را انتخاب خواهد کرد؟


منبع PCGamer
برچسبها


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.