مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

اطلاعات بیشتری از بازی شوتر تاکتیکی Ready or Not منتشر شد

شوتر اول شخص تاکتیکی جدید با طعمی واقع‌گرایانه‌تر از Rainbow Six

نویسنده   مصطفی رنجبر  |

استودیوی وید اینتراکتیو، بعد از مدت‌ها سکوت اطلاعات جدیدی را در مورد بازی پیش‌روی خود با سیک و سیاق Rainbow Six منتشر کرد.

معمولا سکوت خبری در مورد بازی‌ها به این معنا است که مراحل تولید بازی به کندی پیش می‌رود یا این که تیم سازنده علاقه‌ای به انتشار جزئیات بازی ندارند. در مورد بازی Ready or Not، به نظر می‌رسد مورد دوم درست است و استودیوی وید اینتراکتیو اعلام کرد که مراحل تولید بازی به خوبی و با سرعت مناسبی پیش می‌رود.

همانند بازی Rainbow Six Siege و سری بازی‌های SWAT، بازی Ready or Not نیز بازی با سبک شوتر تاکتیکی است که بازیکنان را در نقش نیروهای ویژه‌ی SWAT قرار داده و شرایط سختی را در مقابل با دشمنان برای‌شان رقم می‌زند. استودیوی وید احتمالا با اضافه کردن هوش مصنوعی بهبود یافته و انیمیشن‌های واقعی‌تر، سعی می‌کند تا این بازی را از دیگر بازی‌های مشابه جدا کند.

طی ماه‌های اخیر، ما سعی داشتیم تا نیروهای SWAT و دشمنان را طوری طراحی کنیم که چالشی جدی برای کاربران شکل بگیرد و بتواند به واقعی‌تر شدن بازی کمک کند. هوش مصنوعی دشمنان در بازی بسیار حرفه‌ای و کشنده طراحی شده است. به عنوان مثال، در صورتی که دشمنان بازی را دستگیر نکنید و تیم SWAT نیز اطراف‌شان نباشند، آن‌ها ممکن است راه‌های جدیدی را برای دفاع از خود انتخاب کنند. کاربران باید همیشه به محیط اطراف خود آگاهی داشته باشند و از وسایل خود برای امنیت محیط، قبل و در هنگام ماموریت به درستی استفاده کنند.

استودیوی وید تاکنون ویدیوهای کوتاهی از گیم‌پلی بازی نیز منتشر کرده که انیمیشن بازی را به همراه چند قابلیت دیگر نشان می‌دهد. نحوه‌ی عوض کردن خشاب در بازی نیز کمی نسبت به دیگر بازی‌ها تغییر کرده است. علاوه بر استفاده از دکمه‌ی تعویض خشاب در بازی، کاربران می‌توانند با دو بار زدن همان دکمه، خشاب را سریع‌تر عوض کنند.

با استفاده از این قابلیت، خشاب تمام شده سریع‌ بر روی زمین می‌افتد و به کاربران این اجازه را می‌دهد تا عکس‌العمل سریع‌تری را در زمانی که در حال تیراندازی هستند داشته باشند.

در بازی Ready or Not، چهار نوع نارنجک شامل فلش‌بنگ،  CS-Gas، Stingball و Nine-Bang موجود خواهد بود. استودیوی وید اعلام کرده هر کدام از این نارنجک‌ها قابلیت‌های خاص خود را خواهند داشت و می‌توان آن‌ها را به دو طریق متفاوت پرتاب کرد. حتی تیم حریف هم می‌تواند با داشتن برخی از آیتم‌ها، اثرات این نارنجک‌ها را خنثی کند.

فعلا تاریخ انتشار این بازی توسط استودیوی ووید مشخص نشده است. علاوه بر این، لیست پلتفرم‌هایی که قرار است این بازی بر روی آن منتشر شود نیز مشخص نیست و به نظر می‌رسد حداقل پلتفرم پی‌سی این بازی را دریافت خواهد کرد. سازندگان بازی اعلام کرده‌اند به زودی گیم‌پلی جدیدی را از بازی برای نشان دادن دیگر قابلیت‌ها منتشر خواهند کرد.


منبع gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.