مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

سازندگان Tomb Raider ایده‌ی بارلوگ را دیوانه‌وار دانستند

نویسنده   مصطفی رنجبر  |

کوری بارلوگ، کارگردان بازی God of War از علت ترک استودیوی کریستال داینامیکس و ملحق شدن به سونی برای ساخت بازی God of War می‌گوید.

یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد نسخه‌ی جدید بازی God of War، تولید تمامی مراحل بازی به صورت پیوسته و بدون حتی یک بار کات خوردن است. قابلیتی که بارلوگ، به عنوان کارگردان بازی پیش از این در استودیوی کریستال داینامیکس و برای نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Tomb Raider در نظر گرفته بود.

من می‌خواستم تکنیک ضبط یک‌سره و بدون کات خوردن بازی را در بازی Tomb Raider هم پیاده کنم، اما اعضای استودیوی کریستال داینامیکس این ایده را دیوانه‌وار خواندند و با من موافقت نکردند.

به نظر می‌رسد پافشاری استودیوی کریستال داینامیکس باعث شده تا بارلوگ این استودیو را به مقصد سانتا مونیکا ترک کند. او که پیش از این کارگردانی نسخه‌‌های متعددی از بازی God of War را برعهده داشته و حتی نویسندگی برخی از نسخه‌ها را نیز انجام داده، حالا بار دیگر می‌تواند با موفقیت بازی مورد انتظار God of War نام خود را مطرح کند.

من در همان لحظه متوجه شدم که استودیوی کریستال داینامیکس استودیوی مناسبی برای من نیست. در حالی که با دیگران در مورد کار جدیدم در سونی صحبت می‌کردم، متوجه شدم که می‌توانم تولید نسخه‌ی جدید بازی God of War را برعهده بگیرم.

بارلوگ معتقد است در شرکت سونی، اجازه‌ی خلاقیت بیشتری به او داده می‌شود و اکثر افراد استودیوی سانتا مونیکا به او باور دارند. او همچنین اعلام کرده که سونی حتی از ایده‌های عجیب‌تر نیز پشتیبانی می‌کند. با این حال، تولید بازی God of War به صورت یک‌سره کار ساده‌ای نبوده است:

من ایده‌ی تصویربردای بازی بدون حتی یک کات را مدت زمان زیادی در ذهن خود داشتم. در ابتدا همه با من مخالف بودند، اما من سعی می‌کردم آن‌ها را قانع کنم. من در آن زمان به تک‌تک افراد استودیو این ایده را توضیح می‌دادم و صادقانه می‌گویم، فکر می‌کنم آن‌ها هیچ‌گاه قانع نشدند.

طی یک ماه اخیر، اعضای استودیو وقت آزاد بیشتری داشتند. طی ماه‌های اخیر، مشکلات بازی برطرف شده و در حالی که بعضی از افراد استودیو همچنان به ساخت محتوای جدید برای بازی ادامه می‌دادند، برخی دیگر نیز توانستند وقت بیشتری را به انجام این بازی اختصاص دهند. حالا که آن‌ها موفق به تجربه بازی شده‌اند، بسیاری از اعضای تیم به اتاق من می‌آیند و می‌گویند حالا متوجه شدیم که چرا تمایل داشتی این کار را انجام دهی. در حال حاضر، این کار کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

نسخه‌ی جدید بازی God of War در تاریخ ۳۱ فروردین برای کنسول پلی‌استیشن ۴ به صورت انحصاری منتشر خواهد شد. پیش‌نمایش این بازی برای منتقدان فرستاده شد و تقریبا تمامی منتقدان از گرافیک فوق‌العاده، گیم‌پلی لذت‌بخش و روایت داستان بی‌نظیر بازی صحبت کرده‌اند. از سویی دیگر، شرکت اسکوئر انیکس، نسخه‌ی جدید سری بازی‌های Tomb Raider را تحت عنوان Shadow of the Tomb Raider معرفی کرد. این بازی نیز در تاریخ ۲۳ شهریورماه برای سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پی‌سی منتشر خواهد شد.


منبع gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.