بازی‌های ویدیویی مورد انتظار ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) سال ۲۰۱۸ میلادی

یک ماه مورد انتظار برای همه علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیوییاز آنجایی که بازی‌های ویدیویی ناب و مورد انتظاری قرار است در این ماه منتشر شود، لیستی از آنها را تهیه کرده‌ایم. با گیمان همراه باشید.

با شروع سال جدید شمسی، مسلما اگر خودتان را یک گیمر درجه‌ی یک می‌دانید منتظر عرضه بازی‌های جذابی همچون God of War هستید. ولی در کنار این بازی مورد انتظار، چند بازی ویدیویی جالب نیز قرار است منتشر شوند. به همین سبب در این یادداشت، نگاهی به بازی‌های مورد انتظار ماه آوریل (فروردین) در سال جاری بر روی کنسول‌های مختلف می‌اندازیم.

Extinction

زمان انتشار: ۲۱ فروردین سال ۱۳۹۷

پلتفرم: رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان

در بازی انقراض (Extinction) شما در نقش قهرمانی هستید که قرار است دنیا را از شر هیولاهایی به نام آگره نجات بدهد. سناریوی خیر و شر که این بار با جلوه‌های بصری منحصر به فرد و سیستم مبارزه‌ی پیچیده آمیخته شده و بر اساس آنچه که در تریلرها دیده‌ایم، احتمالا با یک بازی درجه یک طرف حساب هستیم. در این بازی قادر خواهید بود تا ماموریت‌های جانبی بر عهده گرفته و در دنیای گسترده و باز این بازی، به ماجراجویی بپردازید. در رابطه با وجود یک داستان قوی و غنی از افسانه‌ها، وعده و وعیدهای زیادی داده شده که باید منتظر ماند تا محصول نهایی منتشر شود. با این حال بر اساس پیش‌نمایش‌های این بازی، حس و حالی شبیه به انیمه حمله‌ی تایتان‌ها را برای بازیکن‌ها تداعی می‌کند. متاسفانه باید تا ۲۱ فروردین همچنان منتظر ماند!

 

Super Daryl Deluxe

تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین سال ۱۳۹۷

پلتفرم‌ها: رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ

شما هم حتما کاملا به این موضوع اشراف دارید که بازی‌های نقش‌آفرینی اصیل، در این دوره و زمانه مظلوم واقع شده‌اند. با این حال در اکثر بازی‌های جدید، المان‌های نقش‌آفرینی وجود داشته و تقریبا در هر نوع سبکی، می‌توان پارامترهای سبک نقش‌آفرینی را به وضوح مشاهده کرد. بازی Super Daryl Deluxe به صورت دو بعدی قرار است با المان‌های این چنینی ما را جادو کند. هواداران این سبک بازی‌ها، گیم‌پلی تلفیقی این چنینی را تحت عنوان مترووانیا و آرپی‌جی‌وانیا می‌شناسند. به نظر می‌رسد این بازی تم طنز و خنده‌داری نیز باید داشته باشد و شما در نقش یک بچه دبیرستانی به نام دریل، باید در دنیای ظاهرا گسترده‌ی بازی ماجراجویی‌های خودتان را آغاز کنید.

 

Bombslinger

تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین سال ۱۳۹۷

پلتفرم‌ها: رایانه‌های شخصی، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ

اگر دلتان برای بازی Bomberman تنگ شده، بازی Bombslinger احتمالا می‌تواند حس و حالتان را به آن دوران برگرداند! در این بازی از همان شیوه و استایل گیم‌پلی استفاده شده، با این تفاوت که محیط دنیای قدیمی جای خودش را به محیط جدید داده و شما باید در نقش یک راهزن به نام بمب‌اسلینگر در دنیای وحشی غرب به بازی بپردازید. خنده‌دار ماجرا اینجاست که شخصیت منفی جالبی تحت عنوان «هفت‌تیرکش» در بازی حضور داشته که همسر کاراکتر بازی را به قتل رسانده و این شما هستید و عطش انتقام از برادرِ شخصیت اصلی! گویا بر اساس تجربیات گیمرها بر روی نسخه‌های در دسترس آلفا و بتا، با محیط جالب و طنزی همراه هستیم. با این حال اگر دلتان برای این دسته از بازی‌های قدیمی و آنتیک تنگ شده، این بازی ارزشِ صبر و انتظار را دارد.

 

Yakuza 6: The Song of Life

تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین سال ۱۳۹۷

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴

ششمین دنباله از سری بازی‌های یاکوزا تحت عنوان «نغمه‌ی زندگی» در ماه دسامبر دو سال گذشته فقط در ژاپن منتشر شد و سایر گیمرهای اقصی نقاط دنیا باید تا پایان فروردین ماه امسال صبر کنند تا از این بازی بهره‌مند شوند. یاکوزا به بازی GTA به شدت شباهت داشته و شما در دنیای مافیایی زیر زمینی باید به ماجراجویی بپردازید. برای اولین بار در طول این سری، انجین جدیدی برای این بازی در نظر گرفته شده و بر اساس آنچه که در تصاویر و پیش‌نمایش‌ها دیده‌ایم، یاکوزا هر چه نباشد، در بخش جلوه‌های بصری و تکنیکال، اثری است قابل احترام که فضاسازی و اتمسفر حاکم بر مافیای شرق مرهون این انجین جدید است. بر همین اساس، گیم‌پلی بازی از جمله سیستم مبارزات نیز از حالت‌های جدیدی بهره می‌برند. تنها نکته منفی که پیش از تجربه بازی کمی تو ذوقمان می‌زند در ۳۰ فریم بودن پردازش گرافیکی این بازی است!

 

Total War Saga: Thrones of Britannia

تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین

پلتفرم‌: رایانه‌های شخصی

یکی از زیباترین بازی‌های تاریخی در سبک استراتژی نوبتی را می‌توان سری بازی‌های Total War دانست. پس از افت‌های نسبی این سری در نسخه‌های پیشین، تریلرهای Thrones of Britannia نوید بازگشت المان‌های دوست‌داشتنی این سری را می‌دهد و باید منتظر ماند تا ببینیم آیا شکوه و جلال به این سری دوباره بازخواهد گشت یا خیر! داستان بازی در سال ۸۷۸ پس از میلاد مسیح، در زمانی که بریتانیا در بغرنج‌ترین اوقات به سر می‌برد روایت می‌شود. شما قادر خواهید بود تا از میان ده فرقه‌ی بازی، از آنگلو ساکسون‌ها و ولزی‌ها گرفته تا وایکینگ‌ها، یک فرقه را انتخاب کرده و برای بقا و فتوحات به نبرد بپردازید. برای دارندگان رایانه‌های شخصی، بازی Total War اثری است به شدت قابل احترام و گیمرها به شدت منتظر عرضه‌ی این بازی هستند. آیا سگا می‌تواند این بازی را از ورطه‌ی نابودی نجات دهد؟

 

God of War 4

تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین سال ۱۳۹۷

پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴

مدت زمان بسیار طولانی منتظر عرضه‌ی دنباله‌ی جدیدی از سری بازی‌های خدا جنگ بودیم تا اینکه این بازی با تریلر جذابش معرفی شد و مو بر تن همه‌ی ما سیخ شد! سانتا مونیکا در طول سالی که گذشت اطلاعات بسیار کمی از این بازی در اختیار عموم و رسانه‌ها قرار داد و به همین خاطر اجازه دهید لقب مورد انتظارترین بازی سال ۲۰۱۸ را به بازی God of War 4 نسبت بدهیم! داستانی که در حال حاضر دستگیرمان شده در بچه‌دار شدنِ کریتوس هست و دقیقا نمی‌دانیم چه اتفاقاتی پیش روی کریتوس قرار گرفته شده که باید به افسانه‌های نورث سفر کنیم. ظاهرا آتروس (پسر کریتوس)، قرار است در حین ماجراجویی‌ها و تعلیم‌هایی که از پدرش در این ماجرا بهره می‌برد، از گذشته‌ی پدرش نیز اطلاعاتی به دست آورد؛ اطلاعاتی که همه ما در مقام بازیکن به شدت در عطش دانستن آن می‌سوزیم. این بازی بر روی PS4 Pro نیز با قابلیت‌های تصویر ۴K و HDR قابل اجرا خواهد بود که لذت تجربه‌ی بازی را دو چندان می‌کند.

 

Nintendo Labo

تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین سال ۱۳۹۷

پلتفرم: نینتندو سوییچ

نینتندو سوییچ را شاید بتوانیم یک کنسول قدرتمند بدانیم که اولین بار از طرف یک کمپانی شرقی به صورت هیبریدی خلق شد. با تمام ویژگی‌های منحصر به فرد و جالبی که این کنسول دارد، بازی درجه‌ی یک و آس برای‌اش معرفی نشد! با این حال پس از مدت زمان بسیار زیاد از انتشار بازی افسانه‌ی زلدا، کمپانی تصمیم عجیب و غریبی گرفت و نینتندو لابو را معرفی کرد! دقیقا معلوم نیست این محصول، بازی بورد کارت هست یا یک ابزاری برای بازی‌‌های دیجیتالی ولی هر چه که هست طرفداران نینتندو منتظر عرضه آن هستند. اگر شما هم مشتاق هستید از محصول جدید نینتندو اطلاعاتی به دست آورید، می‌توانید پیش‌نمایش‌هایش را در یوتیوب مشاهده کنید. مسلما شما هم کنجکاو خواهید شد که دقیقا نینتندو لابو چیست و چرا باید منتظر آن بمانیم.

 

The Swords of Ditto

تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۷

پلتفرم: رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴

بازی The Swords of Ditto  یکی دیگر از بازی‌های مورد انتظار در سبک نقش‌آفرینی است که بر اساس تصاویر و تریلرهایش از دید گیمرهای علاقه‌مند به اکشن محض، چندان دل‌پذیر نباشد ولی هنوز می‌توان در میان بازی‌های ویدیویی پر خرج کمپانی‌های مطرح دنیا، از بازی‌های نقلی و کوچکی نیز بهره‌مند شد که بدون ادعا ساخته و منتشر می‌شوند. در این بازی شما طبق معمول در نقش قهرمانی هستید که قرار است شیطانی به نام مورمو را در طول ماجراجویی‌هایش شکست دهد. نکته قابل توجه در قابلیت بازی دو نفره (co-op) این بازی است که شاید بد نباشد با دوستتان به دل این بازی بزنید. سفر به دخمه‌های این بازی را می‌توان عامل محرکه خوبی برای صبر و انتظار در برابر انتشار این بازی دانست.

 

۳۹ days to mars

تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۷

پلتفرم: رایانه‌های شخصی

۳۹ Days to Mars در محیطی استیم‌پانک در دست ساخت قرار دارد که اساس گیم‌پلی آن بر پازل و حل معما استوار شده است. شما در نقش کاوشگران فضایی باید با وجود چالش‌های متعدد، بر روی مریخ فرود بیایید. معماهای بازی بر اساس همکاری و مشارکت دو نفره بنا شده و اگر هم بخواهید به صورت تک‌نفره به بازی بپردازید، مجبور خواهید شد تا هوش مصنوعی را به عنوان یار کمکی انتخاب کنید. این بازی از لحاظ جلوه‌های بصری از افکت‌های جالبی بهره می‌برد و بر اساس پویانمایی‌های مشاهده شده در پیش‌نمایش‌ها، معماهای بازی می‌توانند سخت و چالش‌برانگیز نیز باشد. در هر صورت بازی ۳۹ Days to Mars برای مدتی می‌تواند شما را درگیر معماهای خود بکند. البته به شرطی که از این دسته از بازی‌ها خوشتان بیاید!

 

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy

تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۷

پلتفرم: نینتندو سوییچ

پس از انتشار تریلوژی بازی ناروتو شیپودن بر روی کنسول‌های نسل هشتم و رایانه‌های شخصی، این بازی در نهایت برای نینتدو سوییچ نیز عرضه می‌شود. بالاخره یک بازی درست و حسابی برای این کنسول هیبریدی منتشر شد که بتوان روی آن حساب باز کرد. سازندگان سعی کرده‌اند تا جلوه‌های گرافیکی و فنی را بهبود بخشیده و اکثر بسته‌های الحاقی را در این نسخه بگنجانند. این اولین بار است که فرنچایز ناروتو به محصولات شرکت نینتندو راه پیدا می‌کند و باید دید عکس‌العمل بازیکن‌ها در این رابطه چیست. سه‌گانه‌ا‌ی که منتظرش هستید شامل سه نسخه‌ی Ninja Storm خواهد بود. امیدواریم نسخه‌ی چهارم سری بازی‌های ناروتو در همان بدو انتشار، برای این کنسول نیز منتشر شود.

 

نظر شما در رابطه با این لیست چیست؟ شما منتظر کدام بازی‌ها هستید؟ دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.