مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

الکترونیک آرتز همانند یک ناجی ظاهر شد!

نویسنده   سورنا رضایی  |

در حالی که بسیاری از علاقه مندان به بازی‌های ویدیویی، شرکت الکترونیک آرتز را مقصر اصلی شرایط فعلی استودیو بایوور می‌دانند، اما واقعیت چیز دیگری است. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

سال‌ها قبل، بایوور یکی از محبوب‌ترین استودیو‌های صنعت بازی سازی جهان محسوب می‌شد که عناوین خارق‌ العاده‌اش یکی پس از دیگری به موفقیت‌ دست می‌یافتند. برای مثال، می‌توان به  Baldur’s Gate، Knights of the Old Republic، Neverwinter Nights، Jade Empire، Mass Effect، Dragon Age: Origins و Mass Effect 2 اشاره کرد که تنها تعدادی از عناوین موفق این استودیو در دوران اوجش هستند.

شرایط کنونی بایوور تفاوت‌های بسیاری با گذشته دارد و این استودیو به جای اینکه با خلاقیت، گرایش‌های کابران را تغییر دهد، از آن‌ها پیروی می‌کند. در نتیجه، عناوین اخیرشان ناامید کننده ظاهر شده‌اند و به ندرت طرفداران قدیمی را راضی می‌کنند. با نمایش‌هایی که تاکنون از جدیدترین محصول این استودیو، یعنی Anthem در فضای مجازی منتشر شده‌اند، به نظر می‌رسد بایوور میراث گذشته‌ی خود را به کلی فراموش کرده و قرار است بار دیگر طرفداران خود را ناامید کند.

بسیاری از گیمرها، تصاحب بایوور توسط شرکت الکترونیک آرتز در سال ۲۰۰۷ میلادی را دلیل این اتفاقات می‌دانند و معتقدند که اگر این اتفاق رخ نمی‌داد، این استودیوی خوش آوازه هرگز از مسیر گذشته‌اش خارج و به سرنوشت کنونی‌اش دچار نمی‌شد. با توجه به صحبت‌های کارمندان با سابقه‌ی این استودیو، طرز فکر این دسته از گیمرها اصلاً درست نیست. پاتریک ویکز (نویسنده ارشد Dragon Age)، کارین ویکز (سردبیر ارشد) و دیوید گایدر (نویسنده ارشد و سابق فرنچایز Dragon Age) در جدیدترین صحبت‌هایشان ادعا کردند اگر الکترونیک آرتز بایوور را خریداری نمی‌کرد، مدیران مجبور به تعطیلی آن برای همیشه می‌شدند.

این‌طور که به نظر می‌رسد، بایوور در آن زمان با مشکلات مالی بسیاری روبرو شده بود و مدیران آن تنها دو راه در پیش رو خود می‌دیدند: استودیو برای همیشه تعطیل می‌کردند و فرنچایزهای محبوبشان را به باد فراموشی می‌سپاردند یا مدیریتش را به الکترونیک آرتز واگذار می‌کردند که در نهایت راه دوم  انتخاب شد. همچنین این سه کارمند با سابقه‌ در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کردند در طول این سال‌ها، الکترونیک آرتز بدون چشم داشت به پشتیبانی از این استودیو پرداخته و دست کارمندان را برای تصمیم گیری‌های مهم پیرامون بازی‌ها باز گذاشته است.

در پایان، لازک به ذکر است که بازی Anthem پس از یک تاخیر در عرضه، در سال ۲۰۱۹ میلادی برای سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


منبع Gamingbolt


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.