مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

جدیدترین فیلم مارول به رقم فروش جهانیِ 1.29 میلیارد دلار دست یافت!

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

به گزارش وب‌سایت Deadline، در واپسین ساعات روز جمعه، مجموع رقم فروش داخلی فیلم Black Panther به ۶۵۹٫۳ میلیون دلار رسید. با گیمان همراه باشید.

در روزهای پایانی هفته جاری، فیلم Black Panther (به کارگردانی رایان کوگلر) در آستانه شکستن رکورد فروش داخلی فیلم Titanic (شاهکار ماندگار جیمز کامرون) قرار گرفت و عنوان چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در آمریکای شمالی را از آن خود کرد. شایان ذکر است که مجموع رقم فروش داخلی فیلم Titanic بالغ بر ۶۵۹٫۵ میلیون دلار است.

در جدول پرفروش‌ترین آثار تاریخ سینما در عرصه داخلی، فیلم‌های Star Wars: The Force Awakens و Avatar، جایگاه اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند. مجموع رقم فروش جهانی این دو فیلم، به ترتیب بالغ بر ۹۳۶٫۷ میلیون دلار و ۷۶۰٫۵ میلیون دلار است.

فیلم Black Panther در عرصه جهانی، بالغ بر ۱٫۲۹ میلیون دلار فروش داشته است و در حال حاضر، به عنوان دهمین فیلم پروفروش تاریخ سینمای جهان شناخته می‌شود. این فیلم ابرقهرمانی، با اختلافی ناچیز بالاتر از انیمیشن سینمایی Frozen قرار گرفته است. ناگفته نماند که فیلم Star Wars: The Last Jedi با مجموع رقم فروش جهانی ۱٫۳۳ میلیون دلار، جایگاه نهم این جدول را به خود اختصاص داده است.

فیلم Black Panther، نخستین بار در ماه فوریه سال جاری میلادی به روی پرده سینماها رفت و از آن زمان تاکنون، رکوردهای متعددی را شکسته است. جدیدترین فیلم دنیای سینمایی مارول، صرف نظر از افزایش نرخ تورم، عنوان دومین فیلم پرفروشِ هفته دوم اکران در گیشه سینمای آمریکا را به خود اختصاص داده است. این فیلم همچنین به عنوان پرفروش‌ترین فیلم مارولی اکران شده در روز سه‌شنبه نیز شناخته می‌شود. علاوه بر این، فیلم Black Panther در حال حاضر عنوان پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ سینمای آمریکا را نیز به خود اختصاص داده است.


منبع IGN


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.