مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

منتظر کراس اور Final Fantasy XV و Shadow of the Tomb Raider باشید

نویسنده   سورنا رضایی  |

شرکت اسکوئر انیکس در جریان پنلی در رویداد PAX East، از برنامه‌های خود برای پشتیبانی از بازی Final Fantasy XV در سال ۲۰۱۹ میلادی رونمایی کرد. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

در جریان رویداد توکیو گیم شو که سال گذشته‌ی میلادی برگزار شد، هاجیمه تاباتا که کارگردانی Final Fantasy XV را بر عهده داشته است، از برنامه‌های استودیو سازنده و اسکوئر انیکس برای پشتیبانی از این بازی در طی سال ۲۰۱۸ میلادی رونمایی کرد. طبق جدیدترین اخبار منتشر شده در فضای مجازی، برنامه‌ی مشابهی از سوی سازندگان برای سال ۲۰۱۹ میلادی در نظر گرفته شده است. در واقع، هر یک از بخش‌های این بازی نقش آفرینی تا پیش از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی، یک به‌روزرسانی دریافت خواهند کرد. در ادامه می‌توانید برنامه‌ ریزی مربوط به انتشار به‌روزرسانی‌ها را مشاهده کنید:

با توجه به اطلاعات منتشر شده، محتوای الحاقی Comrades که پس از عرضه‌ی Final Fantasy XV به بخش چندنفره‌ی آن اضافه شد، تا پیش از بهار سال ۲۰۱۹ میلادی دو به‌روزرسانی دریافت خواهد کرد. همچنین همزمان با انتشار این بسته الحاقی به عنوان یک بازی مستقل در تابستان سال جاری میلادی، این حالت آپدیتی دریافت خواهد کرد که چندین باس، رید باس (Raid Boss) و چالش‌های مبارزه‌ای جدید به آن اضافه می‌کند. ریدها کاربران را در مقابل یک باس قرار می‌دهند، اما در چالش‌های مبارزه‌ای، کاربران باید همزمان با چندین باس مبارزه کنند. متاسفانه جزئیات مربوط به دومین به‌روزرسانی که در زمستان ۲۰۱۸ منتشر می‌شود، به اشتراک گذاشته نشده است.

کاربران به‌زودی قادر خواهند بود تا همانند حالت چندنفره‌ی Comrades، برای بخش تک‌نفره‌ نیز یک آواتار دلخواه برای خودشان بسازند و در طول روند بازی، از او به جای شخصیت نوکتیس (Noctis) استفاده کنند. همچنین کاربران می‌توانند از آواتار ساخته شده توسط دیگر کاربران نیز استفاده کنند. علاوه بر این، بازیکنان هر روز یک صندوقچه گنج (Treasure Box) دریافت خواهند کرد که ممکن است در هر کجای نقشه‌ی وسیع بازی پنهان شده باشد. یک صندوقچه هر چقدر که مدت زمان بیشتری پنهان باقی بماند، شامل آیتم‌های با ارزشمندتری خواهد شد.

محتویات جدید به همین موارد ختم نمی‌شوند. در بهار سال ۲۰۱۸، شاهد انتشار ابزار مادسازی برای Final Fantasy XV خواهیم بود که به صورت اختصاصی برای ورک‌شاپ استیم در نظر گرفته شده است. همچنین ویرایشگر مراحل نیز برای کاربران نسخه‌ی رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا هر چیزی که می‌خواهند، از سیاهچاله‌های جدید گرفته تا مینی‌گیم‌های مختلف، بسازند.

در پایان برنامه ریزی انجام شده برای پشتیبانی از Final Fantasy XV، شاهد چندین محتوای دانلودی و داستانی هستیم که به صورت اپیزودیک عرضه خواهند شد. هر یک از این اپیزودها قرار است پایان‌بندی مربوط به هر کدام از شخصیت‌های مهم داستان را به نمایش بگذارد. در ادامه می‌توانید نام و توضیحات مربوط به هر یک را مشاهده کنید:

  • اپیزود یک با محوریت شخصیت آدرین، تحت عنوان The Conflict of the Sage: این اپیزود، تلاش‌های آدرین، خشم ۲۰۰۰ ساله‌ی او نسبت به لوسیز و علل درگیری‌هایش با آسترلز را به تصویر می‌کشد.
  • داستان فرعی با محوریت شخصیت آرانئا، تحت عنوان The Beginning of the End: این اپیزود، داستانی فرعی با محوریت Starscourge  را از دید سرزمین نیفلهایم به تصویر می‌کشد. آخرین روز این امپراتوری قرار است به بدترین روز آرائنا در طول زندگی‌اش تبدیل شود.
  • اپیزود ۲ با محوریت شخصیت لونافریا، تحت عنوان The Choice of Freedom: این اپیزود درباره‌ی سرنوشتی که لونا به آن دچار شده است و حتی مرگ نیز نمی‌تواند باعث نجات او شود. همچنین تلاش‌های او برای نجات معشوقه‌اش، باعث تغییر در سرنوشت پادشاه لوسیان خواهد شد.
  • اپیزود ۳ با محوریت شخصیت نوکتیس، تحت عنوان The Final Strike: پس از جدایی ناکتیس از استرال‌ها، او خود را برای آخرین نبردش با هدف رقم زدن آینده‌ای ایده‌ال برای مردمانش آماده می‌کند.

به‌همراه دومین سری از محتویات دانلودی Final Fantasy XV، یک موسیقی متن با تم جدید توسط یوکو شیمومورا ساخته شده است که به بازی اضافه خواهد شد. همچنین در جریان پنل، اعلام شد در آینده شاهد یک کراس اُور میان این بازی و Shadow of the Tomb Raider خواهیم بود که متاسفانه هیچ جزئیاتی از آن به اشتراک گذاشته نشد. در پایان، لازم به ذکر است که این بازی هم اکنون برای سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.


منبع AOTF


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.