تماشا کنید: ویدیو منتشر شده از ارکستر بازی God of War

در ارکستر بازی God of War از زبان نورس باستان استفاده شده است

نویسنده   ندا سلیمیان  |

از آنجایی که زمان زیادی تا عرضه عنوان God of War باقی نمانده، سونی قصد دارد تا مشتاقان این بازی را با ویدیوهای مختلف غافل‌گیر کند. با گیمان همراه باشید.

بد نیست بدانید که چند سال پیش، بیر مک کریری، موسیقی‌دان و آهنگساز اهل ایالات متحده آمریکا با ارکستر زنده خود، شکوه خاصی به دموی بازی God of War در E3 2016 بخشیده بود. در تازه‌ترین ویدیوی منتشر شده از سوی سونی ما می‌توانیم از زبان به کار رفته در این ارکستر هم اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

جدیدترین بازی God of War سنت‌ها را شکسته و به جای استفاده از زبان‌هایی مانند یونانی یا لاتین، از زبان نورس باستان استفاده کرده است. نورس باستان یکی از زبان‌های ژرمنی شمالی بوده که در عصر وایکینگ‌ها در میان ساکنان اسکاندیناوی و سکونت‌گاه‌های آن‌ها در آن سوی دریاها کاربرد داشته ‌است. پیتر اسکاتورو، تولیدکننده اصلی موسیقی‌های بازی God of War، در خصوص استفاده از زبان قدیمی نورس در متن موسیقی این بازی صحبت‌ کرده و توضیح داده که آن‌ها برای این منظور به کشور ایسلند رفته بودند.

زبان ایسلندی مدرن در هزاره اخیر تغییر چندانی به خود ندیده است. بنابراین شباهت زیادی به نورس باستان دارد.

اسکاتورو هم‌چنین به استخدام یک مترجم و زبان‌شناس و یک گروه کر از شهر ریکیاویک در ایسلند  اشاره داشت. این اقدام کمک زیادی به آن‌ها کرده تا هدف بهره‌گیری از زبان نورس برایشان دست ‌یافتنی‌تر شود.

پس از ضبط بخش کر موسیقی God of War به زبان نورس باستان در ایسلند، آن‌ها به لندن رفتند تا نت‌های خاصی را برای این کار ضبط کنند. به گفته پیتر اسکاتورو، این بخش در واقع قرار است در بالای قسمت کری که در ایسلند ضبط شده قرار بگیرد تا آن را مانند موسیقی که در جریان E3 2016 اجرا شده بود، شگفت‌انگیز کند.

بازی God of War که در حال حاضر گلد شده است، روز ۳۱ فروردین به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.


منبع dualshockers
برچسبها |

۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.