مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی نیز متوقف خواهد شد

نویسنده   سورنا رضایی  |

اگر همچنان از سیستم‌عامل ۳۲ بیتی روی رایانه‌ی شخصی خود استفاده می‌کنید، زمان تغییر فرا رسیده است. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

مدتی قبل، شرکت انویدیا اعلام کرد پایان پشتیبانی از سیستم‌ عامل‌های ۳۲ بیتی نزدیک است و اکنون با انتشار بیانیه‌ای رسمی، تاریخ دقیق آن را اعلام کرده است. با توجه به بیانیه‌ی منتشر شده، پشتیبانی درایورهای GeForce GPU از این سیستم‌ عامل‌ها اواخر ماه آوریل پایان می‌یابد و در نتیجه، کاربران دسترسی به قابلیت‌های جدید GeForce Experience و به‌روزرسانی‌های Game Ready را از دست خواهند داد. علاوه بر این، انویدیا در ادامه‌ی بیانیه اضافه کرده است که انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی برای اسیستم عامل‌های ۳۲ بیتی در ژانویه سال جاری متوقف خواهد شد که این امر می‌تواند باعث به خطر افتادن امنیت این رایانه‌های شخصی شود.

با توجه به اینکه نسخه‌ی ۶۴ بیتی سیستم‌ عامل ویندوز اکس‌پی در سال ۲۰۰۱ در دسترس علاقه مندان قرار گرفت، در حال حاضر تعداد بسیار کمی از کاربران از نسخه‌ی ۳۲ بیتی این سیستم عامل یا لینوکس استفاده می‌کنند. همچنین با توجه به آمارها، اکثر این کاربران گیمر نیستند و درصد باقی مانده نیز گیمرانی هستند که تنها بازی‌های خاص را تجربه می‌کنند و در نتیجه، نیازی به دریافت پشتیبانی ندارند.

انویدیا همچنین قصد دارد تا پشتیبانی از سری کارت‌های گرافیک Fermi و سری کارت‌های جدید GTX که برای سیستم‌های ضعیف طراحی شده بودند را پایان دهد و این اتفاق، نسخه‌ی ۳۲ بیتی تمامی سیستم‌ عامل‌های ویندوز ۷، ویندوز ۸/۸٫۱ و ویندوز ۱۰، لینوکس و FreeBSD را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همچنین این اتفاق را می‌توان یک پیام تلقی کرد که به کاربران می‌گوید زمان ارتقاء فرا رسیده است.


منبع Engadget
برچسبها


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.