مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

آخرین ساخته‌ی هیدئو کوجیما را به صورت رایگان تجربه کنید

نویسنده   مصطفی رنجبر  |

براساس ویدیوی رسمی فاش شده، مایکروسافت بازی‌های جذابی را برای کاربران سرویس گلد ایکس‌باکس در نظر گرفته است.

در جدیدترین ویدیوی فاش شده از حساب توییتر یکی از کاربران، مشخص شد بازی‌های Super Mega Baseball 2 ،Metal Gear Solid 5 ،Vanquish و تمامی نسخه‌های بازی Streets of Rage به صورت رایگان در اختیار کاربران ایکس‌باکس گلد قرار خواهد گرفت.

نسخه‌ی اول بازی Super Mega Baseball با استقبال بسیار زیادی روبه‌رو شد و حالا نسخه‌ی دوم این بازی در راه است. خبر جالب این است که این نسخه برای کاربران ایکس‌باکس گلد رایگان خواهد بود. لازم به ذکر است که بازی Super Mega Baseball 2 برای دو پلتفرم پلی‌استیشن ۴، پی‌سی و کاربران معمولی ایکس‌باکس با قیمت ۲۹ دلار عرضه خواهد شد. جدیدترین ساخته‌ی استودیوی متال‌هد، دارای بخش چندنفره‌ی آنلاین است و به نظر می‌رسد این بار یکی از اصلی‌ترین مشکلات نسخه‌ی اول رفع شده است. درجه سختی Ego و سیستم Mojo نیز در بازی دچار تغییراتی شدند.

یکی از جذاب‌ترین بازی‌های این لیست Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain است که بدون شک  نیازی به معرفی ندارد. آخرین ساخته‌ی هیدئو کوجیما در شرکت کونامی باعث شد تا طرفداران سری بازی‌های Metal Gear قدر او را بیش از پیش بدانند. این بازی نیز یکی از بهترین‌های سال ۲۰۱۵ بود و لازم به ذکر است که پیش از این و در مهر ماه برای کاربران پلی‌استیشن پلاس رایگان شده بود.

احتمالا قدیمی‌ترهای دنیای بازی‌های ویدیویی با سری بازی‌های Streets of Rage و کنسول سگا آشنا باشند. نسخه‌ی ریمستر این بازی‌ که شامل تمامی سه نسخه می‌شود با عنوان Sega Vintage Collection: Streets of Rage در سال ۲۰۱۲ برای کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شده بود، حالا به صورت رایگان در اختیار کاربران سرویس گلد قرار گرفت. بنابراین، کاربران ایکس‌باکس وان نیز با قابلیت Backwards Compatibility می‌توانند این بازی محبوب را بار دیگر تجربه کنند.

آخرین بازی رایگان این ماه، Vanquish، ساخته‌ی استودیوی پلاتینیوم گیمز است که در سال ۲۰۱۰ برای کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شد. این بازی اکشن سوم شخص که به علت بخش داستانی نسبتا کوتاه و نداشتن بخش چندنفره آنلاین مورد انتقاد بسیاری از منتقدان قرار گرفت. با این حال توانست با گرافیکی قابل‌ قبول، بخشی از کاستی‌های خود را جبران کند. این بازی از ۲۶ اردیبهشت در اختیار کاربران گلد قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که بازی‌های رایگان ماه گذشته ایکس‌باکس گلد نیز همچنان در دسترس هستند. بنابراین شما می‌توانید همچنان بازی‌های The Witness، Assassin’s Creed Syndicate و Dead Space 2 به صورت رایگان دانلود کنید. دو بازی Dead Space 2 و The Witness تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت و بازی Assassin’s Creed Syndicate تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت در دسترس خواهند بود.


منبع polygon


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.