مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

معرفی بازی موبایل Mad Ball

توپی که شما را دیوانه‌ می‌کند!

نویسنده   رسول خردمندی  |

در این مطلب تصمیم داریم تا بازی توپ دیوانه (Mad Ball) از یک استودیوی خوش‌ذوق مستقل ایرانی را به شما معرفی کنیم. با گیمان همراه باشید.

استودیوی تازه‌کار و مستقلِ Madness Game Studio توانسته با ابتکاری جالب، یک بازی آرکید تحت عنوان بازی توپ دیوانه را منتشر سازد. بازیکن می‌بایست همانند سری بازی‌های استودیوی خوش‌آوازه‌ی کچاپ نظیر zigzag، Circle و… تمام تلاش خودش را به کار بگیرد تا یک عدد توپ را در طی مسیری پر از موانع که از زمین و زمان می‌بارد، به مقصد برساند.

مکانیک و سیستم طراحی صرفا در مراحل اولیه آسان بوده و پس از تقریبا ده مرحله، به یک باره بازی سخت شده و بازیکن برای تجربه‌ی هر مرحله، به یک اعصاب پولادین نیاز خواهد داشت! استفاده از انجین یونیتی و ۱۰ قطعه موسیقی برای این بازی توانسته «توپ دیوانه» را به یک آرکید به تمام معنا تبدیل کند. بازی به شدت ساده به نظر می‌رسد ولی با طی مراحل بیشتر، مکانیک‌های جدیدتری معرفی می‌شود که می‌تواند تا مدت‌ها شما را به این بازی معتاد کند! اصلا همین که برنامه‌نویس‌ها در ابتدای هر مرحله‌ بازیکن را با جملاتی به چالش می‌‌کشند، حرص طرف در می‌آید تا مرحله را سریع به اتمام برساند. حالا بماند که در یک مرحله ممکن است بالای ۲۰ بار این توپ لعنتیِ دیوانه، دخلش بیاید.

بازی در حال حاضر ۵۳ مرحله داشته و برای تجربه‌ی مراحل بالاتر، طبیعتا باید مراحل را به ترتیب‌ به پایان برسانید. همچنین برای کسانی که حوصله‌ی این کار را ندارند، حالت «بی‌نهایت» تعبیه شده تا بدون دغدغه‌ی پیشرفت به صورت مرحله‌وار، صرفا سرعت‌ عمل خودشان را در ۹ بخش به چالش بکشند. البته سازندگان به همین راحتی به شما باج نمی‌دهند و برای آزادسازیِ اولین بخش از حالت «بی‌نهایت» مجبور هستید از ۱۲ مرحله در بخش اصلی، سر بلند بیرون بیایید.

«توپ دیوانه» حاصل زحمت ۱۰ ماهه گروه مستقل Madness Game Studio بوده که نسخه‌ی سیستم عامل اندروید به تازگی در کافه بازار منتشر شده و در حال حاضر، امتیاز ۵ از ۵ را از این مارکت توانسته از نظر مخاطبین دریافت کند. همچنین به زودی نسخه‌ی سیستم عامل iOS «توپ دیوانه» از مارکت «سیب» و نسخه‌ی مخصوصِ پلتفرم رایانه‌های شخصی بر روی استیم در تابستان سال جاری منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است در به‌روز‌رسانی‌های جدیدتر، مراحل بیشتری در هر دو حالت «مرحله‌ای» و «بی‌نهایت» به بازی اضافه خواهد شد.

 

لینک دانلود بازی از کافه بازار

 


برچسبها |


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.