مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

Far Cry 5، پرفروش ترین بازی ماه

نویسنده   سورنا رضایی  |

به تازگی گروه ان،پی‌.دی لیست پرفروش‌ترین سخت افزارها و بازی‌های آمریکا در ماه مارس را اعلام کرد. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

با توجه به گزارش منتشر شده توسط ان.پی.دی، کنسول پلی‌استیشن ۴، نه تنها پرفروش‌ترین سخت افزار در آمریکا در ماه مارس بوده است، بلکه پرفروش‌ترین کنسول سال تا این تاریخ نیز بوده است. البته میزان فروش سخت افزارها در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال، ۳۲ درصد کاهش یافته است که این میزان اختلاف را می‌توان به عرضه‌ی نینتندو سوییچ در مارس سال گذشته‌ی میلادی مرتبط دانست. فروش کنسول ایکس‌باکس وان در سال جاری ۳۳۱ میلیون دلار بوده است. ان.پی.دی اطلاعات دقیقی از میزان فروش کنسول سوییچ ارائه نکرد، اما اشاره کرد میزان فروش آن به طور اجتناب ناپذیری کاهش داشته است. لازم به ذکر است که این دومین ماه پیاپی است که پلی‌استیشن ۴ را در رتبه‌ی نخست می‌بینیم.

در بخش نرم افزار، Far Cry 5 را در رتبه‌ی نخست می‌بینیم که به پرفروش‌ترین بازی‌ سال ۲۰۱۸ تاکنون تبدیل شده است. این بازی همچنین از لحاظ میزان فروش در نخستین ماه عرضه، در میان نسخه‌های مختلف این فرنچایز رکورددار است. رکوردار قبلی، Far Cry 3 بوده است که میزان فروش آن در ماه نخست، نصف Far Cry 5 بوده است. در اتفاقی جالب و غیر قابل پیش بینی، Sea of Thieves با میزان فروشی که توانست بدست آورد، در رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین بازی‌های مارس و هشتمین بازی پرفروش سال قرار گرفت. این بازی همچنین موفق‌ترین محصول استودیو رِیر (Rare) از سال ۱۹۹۵ تاکنون بوده است.

میزان هزینه‌های پرداخت شده برای نرم افزارها در ماه مارس ۶۱۳ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱۰ درصد کاهش داشته است. همچنین میزان هزینه‌های پرداخت‌ شده برای نرم افزارهای سه پلتفرم‌ ایکس‌باکس وان، سوییچ و رایانه‌های شخصی افزایش داشته است، این در حالی است که برای کنسول پلی‌استیشن ۴ کاهش داشته است.

در پایان، مَت پیسکالِتا، آنالیزگر و یکی از کارمندان ان.پی.دی، گفت با توجه به بررسی‌های انجام گرفته توسط او، سرویس‌های اشتراکی بازی همانند  Xbox Game Pass نه تنها باعث کاهش میزان فروش بازی‌ها نمی‌شود، بلکه به افزایش آن‌ها نیز کمک می‌کند.


منبع Dualshockers


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.