مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

مقبره‌های این نسخه بسیار ترسناک خواهند بود

نویسنده   سورنا رضایی  |

با گذشت مدت کوتاهی از معرفی رسمی Shadow of the Tomb Raider، سازندگان اطلاعات بیشتری را از شخصیت‌ها و گیم‌پلی این بازی به اشتراک گذاشتند. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

در جریان پنلی در جشنواره‌ی فیلم ترایبکا که چندی پیش در شهر نیویورک برگزار شد، سازندگان Shadow of the Tomb Raider در استودیو کریستال داینامیکس اطلاعات بیشتری را از این بازی منتشر کردند. طبق صحبت‌های آن‌ها، لارا در طول داستان یک شخصیت اصطلاحاً «خاکستری» خواهد بود که ممکن است مرتکب اشتباهاتی شود. علاوه بر این، مخفی کاری بیشتری در این نسخه‌ قرار داده شده است و لارا می‌تواند از محیط به سود خودش بهره ببرد. در ادامه می‌تواتید صحبت‌های کامل سازندگان را مشاهده کنید:

در بازی، لارا تنها با دشمنی که از او متنفر است، نمی‌جنگند [بلکه با خودش نیز می‌جنگد]. او ممکن است مرتکب اشتباهاتی شود که در شرایط این چنینی، قهرمان قصه خود تبدیل به یک تهدید می‌شود.

سازندگان می‌خواستند تکامل [این نسخه] را نشان دهند. این موضوع نه تنها در داستان و کمان لارا، بلکه در گیم‌پلی نیز مشهود است. همچنین مقبره‌ها در این نسخه‌ بسیار ترسناک‌‌ و عمیق خواهند بود.

لارا در این نسخه از شکار به شکارچی تبدیل می‌‎شود. با جنگل یکی می‌شود، به‌طوری که می‌توان او را «شکارچی راس هرم» دانست. علاوه بر این، او باهوش و زیرک است و مهارتش در جنگیدن نیز با گذشت زمان بهتر می‌شود.

مخفی کاری بیشتری در این نسخه وجود دارد. سازندگان می‌خواستند باهوش‌تر و با تجربه‌تر شدن لارا را نشان دهند. به همین دلیل، او به راحتی می‌تواند از محیط و سایه‌ها بر علیه دشمنانش استفاده کند.

قرار دادن اتفاقات بازی در جنگل، تصمیمی بسیار هوشمندانه بود. او از مکزیکو به پرو می‌رود و همه‌ی مهارت‌های کسب شده در نسخه‌های پیشین را به همراه دارد. بنابراین سازندگان باید او را در محیطی قرار می‌دادند که همچنان برای او خطرساز باشد و مهارت‌های کسب شده نیز [برای مقابله با خطرها] کفایت نکند. با در نظر گرفتن این موضوع، جنگل بهترین انتخاب بوده است.

دکتر دومینگِز، شخصیت اصلی و منفی داستان، رئیس اصلی سازمان ترینیتی است و اطلاعات بیشتر از انگیزه‌های او که به اندازه‌ی انگیزه‌های لارا متقاعدکننده هستند، احتمالاً در رویداد E3 منتشر خواهد شد. در طول داستان، دکتر دومنیگز وارد ذهن لارا می‌شود و کاری می‌کند که حتی به خودش نیز شک کند. علاوه بر این، او حتی ممکن است کاربر را نیز نسبت به انگیزه‌های لارا برای ماجراجویی‌هایش به شک بیاندازد.

در بازی گشت و گذارهای آزادانه بسیاری قرار داده شده است و تعداد زیادی کاراکترها فرعی در محیط‌ها حضور دارند که کاربر می‌تواند با آن‌ها آشنا شود. داستان و گیم‌پلی این بازی در همه‌ی بخش‌ها خطی نخواهد بود.

مکانیک جدید راپل به گونه‌ای طراحی شده است که عضلانی‌تر شدن لارا را به خوبی نشان می‌دهد. او در این نسخه قادر به انجام کارهایی است که پیش از این نمی‌توانست. مکانیک‌های جدیدی همانند راپل و دویدن روی دیوار وجود دارد که تجربه‌ی کلی بازی را به سطح جدیدی می‌برد. همچنین مسیرهای عمودی و پازل‌های بسیاری وجود دارند که به استفاده از قلاب نیاز دارند.

قابلیت شنا کردن در زیر آب نیز در بازی وجود دارد. همچنین رازها و آیتم‌های ویژه‌ای در زیر آب پنهان شده‌اند که تنها راه دسترسی به آن‌ها، خطر کردن است.

علاوه بر این نکته‌ها که از Shadow of the Tomb Raider گفته شد، سازندگان بارها اعلام کردند احتمالا گیم‌پلی این بازی که پشت درهای بسته به نمایش گذاشته شد، در رویداد E3 2018 به نمایش عموم در می‌آید. در پایان، لازم به ذکر است که این بازی در تاریخ ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) برای سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


منبع Dualshockers


۱ دیدگاه

  • ب شدت منتظر این بازی هستم
    ما ی عمره عاشق لارا هستیم:) امیدوارم این تصمیم باعث نشه ک شخصیت دوست داشتنی و جذابشو از دست بده

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.