مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

جوک‌های جرج لوکاس هم آموزنده هستند!

نویسنده   سورنا رضایی  |

کارگردان Solo: A Star Wars Story، در گفتگوی اخیر خود به صحبت‌ درباره‌ی یکی از سکانس‌های این فیلم پرداخت که به توصیه‌ی جرج لوکاس تغییر کرد. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

لوکاس‌فیلم که در حال حاضر یکی از زیرمجموعه‌های والت دیزنی است، روی ساخت فیلم‌هایی سینمایی فرنچایز Star Wars نظارت دارد. جرج لوکاس نیز به عنوان موسس و رئیس این شرکت، در روند ساخت فیلم‌ها حضور دارد و در صورت نیاز، مشورت‌هایی به عوامل سازنده می‌دهد. ران هاوارد، کارگردان Solo: A Star Wars Story، چندی پیش در برنامه‌ی گفتگو محور The Late Show حضور یافت و در بخشی از آن، به صحبت درباره‌ی اعمال نظر لوکاس در یکی از سکانس‌های جدیدترین ساخته‌اش پرداخت:

در حال فیلمبرداری یکی از سکانس‌ها بودیم که او سعی کرد خودش را کنار بکشد [اما نتوانست و جلو آمد]. من هم پرسیدم: چیزی شده؟ او در پاسخ برای من یک جوک تعریف کرد که پس از آن به عوامل سر صحنه گفتم: حدس بزنید چه اتفاقی افتاده! قرار است در برداشت بعدی این کار را انجام دهیم. راستش را بخواهید، وقتی یک ایده‌ی خوب در مقابل من قرار می‌گیرد، متوجه‌ آن می‌شوم.

با توجه به صحبت‌های هاوارد، جوکی که لوکاس تعریف کرد، در واقع یک ایده برای تغییر در یکی از سکانس‌های Solo: A Star Wars Story بود که ظاهراً در نسخه‌ی نهایی استفاده شده است. متاسفانه هاوارد توضیحات دیگری در این باره ارائه نکرد و مشخص نیست که کدام یک از سکانس‌های فیلم دچار تغییر شده است. البته با توجه به اینکه لوکاس خالق شخصیت هان سولو است، می‌توان نسبت به تغییر اعمال شده در فیلم اطمینان داشت.

طبق صحبت‌ها و مصاحبه‌های گذشته لوکاس، او چندان نسبت به سیاستی که والت دیزنی در قبال فرنچایز Star Wars پیش گرفته است، راضی نیست. برای مثال، وی در واکنش به فیلم Star Wars: The Force Awakens گفته بود والت دیزنی از مسیری که او در ذهنش برای این فرنچایز ترسیم کرده بود، منحرف شده است. البته واکنشش به Star Wars: The Last Jedi مثبت بود و آن را فیلمی « خوش ساخت» عنوان کرد.

لوکاس هنوز نظر خود را نسبت به Solo: A Star Wars Story بیان نکرده است، اما از ‌آن‌جایی که اکران رسمی این فیلم به‌زودی و از تاریخ ۲۵ مه (۴ خرداد) آغاز می‌شود، می‌توان انتظار داشت که همین‌ روز‌ها نظرش را در رسانه‌های خبری اعلام کند.


منبع Gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.