مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

حمایت EA از نوآوری در صنعت گیم

نویسنده   ندا سلیمیان  |

به گفته مدیر امور مالی شرکت الکترونیک آرتز، تاثیر بازی‌های سبک بتل رویال مانند Fortnite و PUBG بر صنعت گیم ماندگار خواهد بود. با گیمان همراه باشید.

این روزها همه‌جا صحبت از بازی Fortnite است. حتی در جلسه پرسش و پاسخ امروز کمپانی EA، مسئولان امور مالی این شرکت در خصوص نقش مهم بازی‌های محبوب بتل رویال در آوردن کاربران جدید به دنیای گیم صحبت کردند.

بلیک یورگنسن، رییس امور مالی شرکت EA، حمایت خودش را از نوآوری در بازی‌ها اعلام کرد. به نظر او این نوآوری‌ها سبب می‌شوند تا کاربران تازه‌ای به صنعت گیم بیایند که این امر می‌تواند برای الکترونیک آرتز هم مفید واقع شود. یورگنسن در این باره گفت:

ما از نوآوری در صنعت گیم پشتیبانی می‌کنیم. نوآوری می‌تواند باعث رونق این صنعت شود و هیجان بیشتری در آن تزریق کند. اگر به ۲۰ یا ۳۰ سال گذشته نگاهی بیاندازید می‌بینید که عملکرد یک تیم بازی‌سازی باعث شده تا کل صنعت گیم متحول شود. ما از بازی‌های نوآورانه‌ای چون Fortnite و PUBG که به نحوه فکر کردن افراد واقعا کمک می‌کنند، حمایت می‌کنیم. به عقیده ما این موضوع برای کل صنعت گیم مفید است.

در حالی‌که بازی Fortnite محبوبیت زیادی پیدا کرده است، تنها همین یک اثر نمی‌تواند باعث شکست خوردن و ورشکستگی شرکت‌هایی نظیر EA شود. البته یورگنسن اعتراف کرده که EA تا حدودی از فروش بسیار بالای Fortnite لطمه دیده است، اما این تاثیر در حدی نبوده که این شرکت را دچار مشکل جدی کند. در حقیقت هیچ بازی نمی‌تواند ۱۰۰ درصد بازار را جذب خود کند.

از آنجایی که Fortnite یک بازی شوتر است، رقیب عناوین Battlefield و  Battlefront الکترونیک آرتز نیز محسوب می‌شود. تئوری یورگنسن در مورد حمایت از Fortnite این است که کاربران جوان این بازی بعدها به بازی‌های شبیه به این اثر همچون بازی بعدی Battlefield جذب خواهند شد و به همین ترتیب صنعت گیم پیشرفت زیادی خواهد کرد.

به نظر می‌رسد در آینده نزدیک باید شاهد بازی‌های بتل رویال بیشتری از شرکت‌های بزرگ نظیر EA باشیم.


منبع gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.