مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

احتمال تغییر در گارانتی‌های مایکروسافت و نینتندو نیز وجود دارد

نویسنده   سورنا رضایی  |

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی، از تغییر در شرایط گارانتی برخی محصولات خود در آمریکای شمالی خبر داد. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

کمیسیون تجارت فدرال پس از بررسی شرایط گارانتی محصولات سونی در آمریکای شمالی، برخی از آن‌ها را غیرقانونی دانست و با ارسال نامه‌ای رسمی به این شرکت، خواستار اعمال تغییراتی شد. حال و با گذشت مدتی از این اتفاق، شرکت سونی تغییراتی را در شرایط گارانتی چهار محصول خود، یعنی پلی‌استیشن ۳، پلی‌استیشن ویتا، پلی‌استیشن ۴ و واقعیت مجازی اعمال کرده است که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید:

در گارانتی‌های قدیمی ما نوشته شده بود اگر کاربر از لوازم جانبی استفاده کند که سونی آن‌ها را عرضه نکرده یا تحت لیسانس این شرکت نباشد، گارانتی فاقد اعتبار است. در گارانتی‌های جدید، اگر این لوازم جانبی صدمه‌ای به دستگاه بزنند، گارانتی باز هم اعتبار خود را از دست می‌دهد.

در گارانتی‌های قدیمی ما نوشته شده بود اگر نشان ضمانت روی دستگاه دچار تغییر شده یا از روی آن حذف شده باشد، محصول تحت پوشش گارانتی قرار نمی‌گیرد. در گارانتی‌های جدید ما نوشته شده است اگر نشان ضمانت روی دستگاه به علت بازگشایی غیر اصولی افرادی غیر از کادر سونی صدمه دیده باشد، گارانتی اعتبار خود را از دست می‌دهد.

در کنار این موارد، سونی اعلام کرد از این پس بازگشت محصولات دارای گارانتی و محصولات تعمیر شده در آمریکای شمالی و کانادا به صورت رایگان انجام خواهد گرفت. البته سونی در بیانیه‌ی خود اشاره کرد موارد بالا پیش از این نیز توسط آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما از این پس در متن گارانتی نیز قرار می‌گیرند.

شرایط جدید گارانتی هم اکنون جایگزین شرایط قدیمی شده‌اند و در نتیجه، اگر نشان ضمانت دستگاه‌ توسط شما یا خدمات‌ دهنده‌های غیر مجاز صدمه ندیده باشد، گارانتی همچنان دستگاه شما را پوشش می‌دهد. همان‌طور که پیش از این نیز اشاره شد، این تغییرات نتیجه‌ی فشار کمیسیون تجارت فدرال بوده است. این کمیسیون، نامه‌های مشابهی را نیز برای شرکت‌های مایکروسافت و نینتندو نیز ارسال کرد که انتظار می‌رود در آینده‌ی نزدیک، شاهد انتشار بیانیه‌های این دو درباره‌ی شرایط جدید گارانتی‌هایشان باشیم.


منبع Dualshockers


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.