مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

احتمال عرضه‌ی Dragon Quest XI برای کاربران غربی وجود دارد

نویسنده   سورنا رضایی  |

پس از ارائه‌ی گزارش سال مالی ۲۰۱۸ از سوی اسکوئر انیکس، این شرکت از برنامه‌های کلی خود برای سال مالی بعدی رونمایی کرد. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

با توجه به صحبت‌های مسئولان اسکوئر انیکس، این شرکت قصد دارد تا در سال مالی جاری که در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۹ (۱۱ فروردین ۱۳۹۸) به پایان می‌رسد، نه تنها مجموعه‌ی آی‌پی‌های خود را با انتشار چندین بازی از فرنچایز‌های قدیمی و جدید گسترش دهد، بلکه میزان سودآوری‌ را نیز با افزایش میزان فروش دیجیتالی بازی‌هایش بیشتر کند. مهم‌تر از این‌ها، اسکوئر انیکس انتظار دارد تا با انتشار چندین بازی بلاک‌باستر و همچنین چند بازی در مقیاس متوسط، درآمد خود را افزایش دهد.

اسکوئر انیکس در ادامه‌ به نام بازی‌هایی اشاره کرد که برای انتشار در سال مالی ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده‌اند. با توجه به اعلام این شرکت، بازی Octopath Traveler در تاریخ ۱۳ جولای (۲۲ تیر) برای نینتندو سوییچ، بازی Shadow of the Tomb Raider در تاریخ ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) برای سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی و در نهایت بازی Kingdom Hearts III در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شوند. متاسفانه در لیست هیچ اشاره‌ای به انتشار نسخه‌ی غربی Dragon Quest XI نشده است.

نکته‌ی جالب ماجرا اینجاست که در لیست بازی‌های تاییده شده برای انتشار در سال مالی ۲۰۱۹، هیچ اشاره‌ای به جدیدترین ساخته‌ی تاشیفومی نِبِشیما، یعنی Left Alive  نشد، این در حالی است که در گذشته اعلام شده بود این بازی در سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شود. در حال حاضر، مشخص نیست که این اتفاق به معنای عدم عرضه‌ی بازی در سال ۲۰۱۸ است یا اینکه اسکوئر انیکس آن را به دلیل نداشتن تاریخ انتشار مشخص در لیست قرار نداد. نبشیما، در مصاحبه‌ای که ماه قبل انجام داد گفت روند توسعه‌ی بازی به خوبی پیش می‌رود و تیم توسعه فاصله‌ی چندانی با هدف نهایی ندارد. او در ادامه اضافه کرد جزئیات بیشتر به‌زودی در اختیار علاقه‌ مندان قرار می‌گیرد. با توجه به صحبت‌های او، احتمال می‌رود در جریان رویداد E3 2018 شاهد نمایش تریلر و انتشار اطلاعات تکمیلی از این عنوان باشیم.

نکته‌ی دیگری که توجهات بسیاری را به خود جلب کرد، انتشار چندین عنوان «بزرگ» از آی‌پی‌های جدید بود. بازی Octopath Traveler بدون شک یک آی‌پی جدید محسوب می‌شود، اما در نظر گرفتن این محصول به عنوان یک بازی «بزرگ» مقداری عجیب به نظر می‌رسد. در سوی دیگر ماجرا، بازی Left Alive قرار می‌گیرد که با توجه به نمایش‌ها و اطلاعات منتشر شده، می‌توان آن را محصولی «بزرگ» دانست. با وجود این‌ها، نباید غافل گیری‌هایی که ممکن است در E3 2018 رخ دهد را فراموش کرد.

در بخش دیگری از گزارش، اسکوئر انیکس به صحبت درباره‌ی عناوین MMORPG از جمله Final Fantasy XIV و Dragon Quest X پرداخت. طبق صحبت‌های مسئولان، به لطف انتشار چندین محتوای الحاقی در سال مالی گذشته، فروش فیزیکی این بازی‌ها افزایش پیدا کرد. با وجود این، خبری از انتشار محتویات الحاقی جدید در سال مالی ۲۰۱۹ نخواهد بود، بنابراین انتظار می‌رود تا تعداد کاربران به مرور کاهش یابد. برای رفع این مشکل، تصمیم گرفته شد تا تمرکز سازندگان بازی روی انتشار به‌روزرسانی‌های بزرگ قرار گیرد تا انگیزه‌ی کاربران برای ادامه‌ دادن حفظ شود.

به‌روزرسانی بزرگ بعدی Final Fantasy XIV که نسخه‌ی بازی را به ۴٫۳ تغییر می‌دهد، در تاریخ ۲۲ مه (۱ خرداد) عرضه می‌شود. بازی Dragon Quest X نیز به‌روزرسانی بزرگ بعدی خود را در ماه جاری دریافت می‌کند که متاسفانه تنها برای کاربران ژاپنی در نظر گرفته شده است. همچنین هوکوتو اوکاماتا، تهیه‌ کننده‌ی Dragon Quest XI، در مصاحبه‌ای که با وبسایت دوال‌شاکرز انجام داد، اعلام کرد اگر انتشار Dragon Quest X در آمریکای شمالی و اروپا مطابق انتظار و موفقیت آمیز باشد، احتمال عرضه‌ی نسخه‌ی غربی Dragon Quest XI نیز وجود دارد.


منبع Dualshockers


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.