مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

این بازی در سبک تیراندازی ساخته می‌شود

نویسنده   سورنا رضایی  |

این‌طور که به نظر می‌رسد، استودیو کینگ که سابقه‌ی ساخت بازی موفق Candy Crush را در پرونده‌اش دارد، مشغول ساخت نسخه‌ی موبایل Call Of Duty است. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

چندی پیش، استودیو کینگ آگهی استخدامی را روی وبسایت خود قرار داد که با توجه به آن، می‌توان گفت دفتر این استودیو در شهر استکهلم سوئد مشغول ساخت نسخه‌ی موبایل Call Of Duty است. این بازی با همکاری شرکت اکتیویژن بلیزارد ساخته می‌شود که استودیو کینگ را در سال ۲۰۱۵ با پرداخت ۵٫۹ میلیارد دلار تصاحب کرد. کینگ در توضیح این پروژه نوشت:

هدف از ساخت نسخه‌ی موبایل Call Of Duty، شکستن محدودیت‌های بازی‌ها روی پتلفرم موبایل و ارائه‌ی تعریف جدیدی از ژانر این فرنچایز است. رویکرد و هدفی که برای این پروژه دنبال می‌کنیم، ساخت محصولی تازه، اجتماعی و بسیار قابل دسترس است که بتواند تجربه‌ای معتبر از یک بازی را به کاربر منتقل کند.

در آگهی استخدام آمده است، فردی که می‌خواهد برای دریافت این شغل تقاضا دهد، باید تجربه‌ی کار روی عناوین تیراندازی را در پرونده‌ی کاری خود داشته باشد. با توجه به این نیازمندی، می‎‌توان نتیجه گرفت که نسخه‌ی موبایلی Call Of Duty که کینگ مشغول ساخت آن است، یک بازی تیراندازی خواهد بود. همچنین در ادامه‌ی آگهی آمده است اگر فرد تقاضا کننده «شناخت درستی از بازارهای کژوال و نیمه‌ حرفه‌ای» داشته باشد، شانس بیشتری برای دریافت شغل خواهد داشت. علاوه بر این‌، استودیو کینگ به مهندس ارشد شبکه و توسعه دهنده ارشد ابزار نیز نیاز دارد.

چند هفته‌ی پیش، کدی جانسون، یکی از مدیران شرکت اکتیویژن، در مصاحبه‌اش گفته بود شرکت آن‌ها پس از مشاهده‌ی موفقیت‌های Fortnite روی موبایل، احتمالاً سرمایه گذاری بیشتری روی این پلتفرم خواهد داشت. اکتیویژن تاکنون چندین نسخه‌ از فرنچایز Call Of Duty را روی پلتفرم موبایل عرضه کرده که آخرین آن‌ها بازی Call of Duty: Heroes بوده است. این بازی در سبک استراتژیک و با گرافیکی ۳ بعدی ساخته شده بود و به کاربران اجازه می‌داد تا شخصیت‌هایی از بازی‌های Call of Duty: WWII و Call of Duty: Black Ops II را کنترل کنند.

مدتی قبل، اکتیویژن از جدیدترین نسخه‌ از فرنچایز Call Of Duty با عنوان Call of Duty: Black Ops 4 رونمایی کرد که برای انتشار در تاریخ ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) روی سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی برنامه ریزی شده است.


منبع Gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.