مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

میزان فروش Deadpool 2 در هفته افتتاحیه کمتر از قسمت اول آن بوده است

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

فیلم ابرقهرمانی Deadpool 2 با عبور از صدرنشین هفته‌های اخیر گیشه سینمای آمریکا، جایگاه نخست جدول باکس آفیس این هفته را به خود اختصاص داد.

این فیلم ابرقهرمانی در نخستین هفته نمایش در سینماها به فروش فوق‌العاده‌ای دست یافت، اما نتوانست رکورد فروش افتتاحیه قسمت اول فرنچایز پرطرفدار Deadpool را بشکند. بر اساس گزارش‌ وب‌سایت اینترتینمنت ویکلی، فیلم Deadpool 2 به رقم فروش افتتاحیه ۱۲۵ میلیون دلار دست یافت و عنوان پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینماهای آمریکا را از آن خود کرد.

تحلیلگران سینما، رقم فروش افتتاحیه فیلم Deadpool 2 را بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار پیش‌بینی کرده بودند. شایان ذکر است که قسمت اول فرنچایز Deadpool در نخستین هفته نمایش عمومی در سینماها، بالغ بر ۱۳۲٫۴ میلیون دلار فروش داشت و در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های رده سنی بالای ۱۸ سال، جایگاه نخست را به خود اختصاص داد. در حال حاضر، فیلم Deadpool 2 در جایگاه دوم این جدول قرار دارد.

در روزهای انتهایی هفته جاری، فیلم Deadpool 2 در سینماهای سایر کشورهای جهان بالغ بر ۱۷۶٫۳ میلیون دلار فروخت و مجموع رقم فروش جهانی خود را به ۳۰۱٫۱ میلیون دلار رساند. ناگفته نماند که بودجه تولید این فیلم، ۱۱۰ میلیون دلار گزارش شده است.

شواهد امر حاکی از آن است که فیلم Deadpool 2 مورد استقبال منتقدان قرار گرفته است و در نظرسنجی وب‌سایت CinemaScore از مخاطبان، امتیاز A را بدست آورده است. با این اوصاف، انتظار می‌رود که عملکرد موفقیت‌آمیز این فیلم در هفته‌های دوم و سوم نمایش در سینماها نیز ادامه پیدا کند.

مایکل روژو منتقد وب‌سایت GameSpot، در مورد فیلم Deadpool 2 چنین می‌گوید:

به طور کلی، این فیلم از رویکرد قسمت اول فرنچایز Deadpool پیروی می‌کند و رایان رینولدز، بار موفقیت آن را به دوش می‌کشد. این در حالی است که رینولدز باید این مسئولیت سنگین را با هنرپیشگان بااستعدادی همچون جاش برولین و زازی بیتز تقسیم می‌کرد. به هر حال، کاراکتر وید ویلسون مثل همیشه از جذابیتی نامتعارف برخوردار است و فیلم Deadpool 2، ویژگی‌های کمدی، اکشن و خشونت‌آمیزِ مورد علاقه مخاطبان را ارائه کرده است.

گزارش‌های مربوط به فیلم Avengers: Infinity War نیز حاکی از آن است که این فیلم ابرقهرمانی، در روزهای انتهایی هفته جاری به رقم فروش داخلیِ ۲۸٫۷ میلیون دلار دست یافته است. در حال حاضر، مجموع رقم فروش داخلی فیلم Avengers: Infinity War به ۵۹۵ میلیون دلار و مجموع رقم فروش جهانی آن به ۱٫۸ میلیارد دلار رسیده است.

در ادامه، فهرستی از پرفروش‌ترین فیلم‌های اکران شده در سینماهای آمریکا و کانادا طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ می امسال را مشاهده خواهید کرد.

 1. Deadpool 2 با ۱۲۵ میلیون دلار فروش
 2. Avengers: Infinity War با ۷ میلیون دلار فروش
 3. Book Club با ۵ میلیون دلار فروش
 4. Life of the Party با ۷ میلیون دلار فروش
 5. Breaking In با ۵ میلیون دلار فروش
 6. Show Dogs با ۶ میلیون دلار فروش
 7. Overboard با ۷ میلیون دلار فروش
 8. A Quiet Place با ۴ میلیون دلار فروش
 9. Rampage با ۵ میلیون دلار فروش
 10. I Feel Pretty با ۲ میلیون دلار فروش

منبع Gamespot
برچسبها ||


۱ دیدگاه

 • سلام . واقعا ددپول ۲ فیلم عالی هست ، سال ۲۰۱۸ واقعا رقابت خوبی داریم بین فیلم های اونجرز ، ددپول ۲ و فیلم پلنگ سیاه ، باید دید بهترین فیلم ۲۰۱۸ کدوم میشه . مرسی ادمین جان بابت مطلب خوبت

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.