انتظاراتی که از بتسدا در کنفرانس خبری E3 امسال داریم

همچنان در انتظارِ معرفی رسمی عناوین محبوب بتسدابا نزدیک شدن به کنفرانس خبری E3، باید منتظر اخبار جدید و رونمایی از بازی‌های محبوب باشیم. آیا امسال بتسدا می‌تواند فراتر از انتظارات هوادارانش عمل کند؟ با گیمان و تحلیلی بر این موضوع همراه باشید.

بتسدا جزو استودیوهای مطرح در عرصه‌ی بازی‌سازی است و برای هر بازیِ این شرکت، وقت و انرژی زیادی صرف می‌شود. برخلاف سایر کمپانی‌های به اصطلاح غول در این حوزه، بتسدا برای هر فرنچایز محبوب خودش همانند Fallout و The Elder Scrolls، الزام و اجباری نمی‌بیند تا در هر سال یک دنباله تهیه کند. به همین خاطر این یادداشت بر اساس پیش‌بینی‌ و حدس نسبت به عملکرد بتسدا در E3 2018 نوشته شده است. آیا بتسدا در سال جاری صرفا به انتشار چند بسته الحاقی بسنده می‌کند یا دنباله‌ای جدید بر فرنچایزهای خودش معرفی خواهد کرد؟

تقریبا مطمئن هستیم برای بازی The Elder Scrolls: Legends و همچنین The Elder Scrolls Online بسته الحاقی‌های بزرگ و متنوعی منتشر خواهد شد. از آنجایی که تب و تابِ ورزش‌های الکترونیکی این سال‌ها بسیار بالا است، بتسدا تصمیم گرفت تا با ساختِ بازی Quake Champions در این عرصه نیز حضور خودش را نشان دهد. پس از چهارمین نسخه از بازی محبوب و چند نفره‌ی Quake که در سیزده سال گذشته منتشر شد، این اولین باری است که بتسدا تصمیم گرفته این عنوان خودش را احیا کند. باید منتظر ماند تا ببینیم id Software، سازنده‌ی این بازی چگونه قرار است مخاطبین این بازی را سورپرایز کند. هنوز دقیقا مشخص نشده که کاراکترهای این بازی چه افرادی هستند ولی در مراسم E3 سال گذشته رسما اعلام شد بی.‌جی.بلازکویچ، قهرمانِ بازی ولفنشتاین قرار است در این بازی نیز حضور داشته باشد. همچنین کاراکتر اصلی بازی Doom محصول سال ۲۰۱۶ نیز حضورش در این بازی رسما تایید شد. در حال حاضر زمزمه‌هایی برای حضور اژدهازاده از بازی Skyrim در این بازی وجود دارد که بعید نیست مهرِ تایید این صحبت در مراسم E3 امسال زده شود! از طرفی دیگر بتسدا نیز همانند سایر شرکت‌ها برای هدست‌های واقعیت مجازی (VR) سرمایه‌گذاری زیادی کرده و امسال قطع به یقین حداقل یک بازی با استفاده از این فناوری از سوی بتسدا منتشر خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود بازی احتمالی، Doom باشد. حتی صرفا با تصورِ تجربه‌ی کشت و کشتار شیاطین در بازی Doom به صورت سه بعدی، موی بدن‌مان سیخ می‌‌شود!

The Elder Scrolls VI غایب اصلی  یا شگفتی‌ساز بی‌چون و چرای بتسدا در E3 امسال؟

از آنجایی که بازی ویدیویی Prey با آن همه تبلیغات ریز و درشتش و همچنین با وجودِ مدت زمان نسبتا طولانی ساخت، نتوانست آنگونه که انتظار داشتیم عمل کند، می‌توان گفت به سطل زباله‌ی بتسدا پرتاب شده و زیر پنجاه درصد احتمال وجود دارد تا امسال یک بسته‌ی الحاقی به نسبت مستقلی برای بخش داستانی این بازی در نظر گرفته شود. به همین خاطر در کنفرانس خبری بتسدا، انتظار نداریم از بازی Prey خبری بشنویم! بد نیست بدانید استودیو آرکِین دو تیم مجزا در شهر لیون و آستین داشته و از آنجایی که بسته‌ی الحاقی بازی Dishonored تحت عنوان Death of the Outsider نسبتا تحویل گرفته شد، بعید نیست امسال نیز بسته‌ی الحاقی جدیدی برای بخش داستانی با ویژگی‌های بیشتر معرفی شود.

در سالی که گذشت بتسدا بارها اعلام کرده که با جدیت تمام، روی دو بازی بسیار مهم مشغول هستند. البته این خبر از دو سال گذشته شنیده می‌شود و هنوز معلوم نیست بتسدا مشغول به چه کاری است ولی عوامل اجرایی بتسدا اذعان داشتند که این پروژه‌ی نامشخص، بزرگترین و جاه‌طلبانه‌ترین بازی ویدیویی است که تا به امروز روی آن مشغول هستند. مخاطبین دو آتشه‌ی بازی‌های نقش‌آفرینی معتقد هستند ساخت و توسعه‌ی بازی The Elder Scrolls 6 چند سالی است آغاز شده و احتمالا در E3 امسال به صورت رسمی با محیط و کاراکترهای بازی آشنا می‌شویم. این عقیده نیز وجود دارد دنباله‌ی مستقیمی بر بازی Fallout قرار است رسما معرفی شود و همه‌ی گیمرها را از این خبر، به یک باره شگفت‌زده کند. دغدغه اساسی در دنباله‌ی جدید Fallout این مسئله خواهد بود که آیا این بازی دچار تغییر و تحولات اساسی خواهد شد یا خیر. آیا سیستم و مکانیک گیم‌پلی به سمت آسانی پیش می‌رود یا همانند گذشته با پیچیدگی‌های خاص و منحصر به فرد روبه‌رو خواهیم شد.

بتسدا برای برای بازی Wolfenstein 2 و The Evil Within 2 چه برنامه‌ی خاصی در نظر دارد؟ آیا برای این دو بازی نیز بسته‌های الحاقی جدیدی قرار است عرضه شود؟ از میان این دو اثر، احتمالا بخش داستانی The Evil Within 2 با یک بسته‌ی الحاقی دوباره احیا می‌شود. در چند ماه اخیر بتسدا اعلام کرده روی بازی جدیدی برای پلتفرم موبایل کار می‌کند. بعید نیست Fallout Shelter 2 معرفی شود ولی این احتمال هم به قوت خودش باقی می‌ماند تا با یک اثر کاملا جدید طرف حساب باشیم.

با موفقیت بازی Doom روی کنسول نینتندو سوییچ، احتمالا این مسئله وجود دارد بتسدا برای عرضه‌ی سایر بازی‌های خودش برای کنسول نینتندو سوییچ اقدام کند و قطع به یقین در E3 امسال با چند خبر در این رابطه سورپرایز می‌شویم. البته اخیرا در وب‌سایت رسمی نینتندو، تاریخ رسمی انتشار بازی Wolfenstein 2 روی کنسول نینتندو سوییچ ۸ تیر ۱۳۹۷ اعلام شد و دارندگان این کنسول دستی می‌توانند این بازی را در تابستان امسال تجربه کنند.

و اما بحث‌برانگیزترین پیش‌بینی از شرکت بتسدا در معرفی دنباله‌ی دوم از بازی Doom است. از آنجایی که این بازی در دو سال گذشته ریبوت شد، می‌توان حدس زد با گذشتِ دو سال از انتشار اولین بازی، در کنفرانس خبری امسال، دنباله‌ی جدید این بازی معرفی شود. همچنین قرار بود یک بازی کاملا جدیدی از استودیوی بتل‌کرای (BattleCry) معرفی شود. این بازی مرموز که ظاهرا در سبک هک‌انداسلش بوده در سه سال گذشته با انتشار یک تریلر، توانست توجه گیمرها را به خود جلب کند. شایعه‌ها حاکی از آن است استودیوی بتل‌کرای در سال گذشته، ساخت و توسعه‌ی این بازی را به دلایلی نا معلوم لغو کرده و اعضای تیم روی پروژه‌ جدیدی مشغول به کار هستند. با تمام این تفاسیر، در E3 امسال در انتظارِ معرفی یک بازی کاملا جدید از سوی این استودیو به حمایت بتسدا هستیم.

بر اساس جدیدترین اخبار، کنفرانس خبری  بتسدا، طولانی‌ترین نمایش خودش را در رویداد E3 امسال خواهد داشت! نظر شما درباره محصولات جدید بتسدا در سال جاری چیست؟ آیا این شرکت می‌تواند در تاریخ ۲۰ خرداد با معرفی چند بازی ویدیویی جدید، مخاطبین را شگفت‌زده کند؟ دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.