مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

منتقد یوروگیمر از تجربه‌ی نسخه‌ی دمو بازی ناامید شده است

نویسنده   سورنا رضایی  |

وبسایت یوروگیمر در پستی اختصاصی، اسکرین شات‌های جدیدی را از بازی Days Gone منتشر کرده است. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

اکثر عناوین فرست پارتی که شرکت سونی به عنوان انحصاری کنسول‌ خود منتشر در طول هر نسل‌های گذشته منتشر کرده است، از لحاظ کیفی عناوین رده بالایی محسوب می‌شدند. برای اثبات این موضوع نیز می‌توان به بازی‌هایی همچون Metal Gear Solid 3: Snake Eater، God Of War 2 و The Last of Us اشاره کرد.

این ادعا، عناوین انحصاری و رو به انتشار سونی را نیز در بر می‌گیرد. بازی Detroit: Become Human به عنوان جدیدترین محصول استودیو کوانتیک دریم قرار است طی روز‌های آینده در دسترس علاقه مندان قرار گیرد. همچنین دو بازی Spider-Man و Days Gone نیز هستند که منتقدان و طرفداران انتظارات بسیار بالایی از آن‌ها دارند.

استودیو بِند، بازی Days Gone را نخستین بار دو سال قبل و در جریان کنفرانس پلی‌استیشن در رویداد E3 معرفی کرد. از آن‌ زمان تاکنون، نه تنها اطلاعات، بلکه نمایش‌ها و تریلرهای بیشتری از این بازی در فضای مجازی منتشر شد که همگی آن‌ها روند رو به بهبود بازی را نشان می‌دادند. در حالی که مدت زیادی تا رویداد E3 2018 زمان باقی نمانده است، برخی رسانه‌ها توانستند به تجربه‌ی نسخه‌ی دموی بازی بپردازند که قرار است در رویداد E3 در دسترس علاقه مندان قرار گیرد.

یکی از این رسانه‌ها، وبسایت یوروگیمر بود که در پستی اختصاصی که با محوریت Days Gone منتشر کرد، نه تنها اسکرین شات‌های جدیدی را از این بازی به اشتراک گذاشت، بلکه یادداشتی نیز درباره‌ی نسخه‌ی دمو نوشت. در حالی بسیاری انتظار داشتند تا نویسنده‌ی این وبسایت به تعریف و تمجید از این بازی بپردازد، نویسنده از ناامید کننده بودن این بازی نوشته است:

بازی شلوغی است. این ویژگی‌ در عین حال که تناسب زیادی با تم بازی دارد، یک نقطه ضعف نیز محسوب می‌شود در مدت زمان کوتاهی که به تجربه‌ی بازی پرداختم، به‌طور مداوم تلاش می‌کردم تا با دوربین، نحوه‌ی نشانه گیری و همچنین حرکت کردن دیکِن (شخصیت اصلی بازی) کنار بیایم.

مدت کوتاهی پس از انتشار این یادداشت درباره‌ی نسخه‌ی دموی Days Gone، استودیو بند با انتشار بیانیه‌ی اعلام کرد نسخه‌ای که یوروگیمر به تجربه‌ی آن پرداخته بود، نسخه‌ی آلفای بازی بوده است و تمامی مشکلات اشاره شده در پست، در هنگام انتشار نسخه‌ی اصلی رفع خواهند شد.

نویسنده‌ی یوروگیمر در ادامه‌ی یادداشت خود نوشت که پروتاگونیست‌ و دیالوگ‌های بازی نیز چنگی به دل نمی‌زنند و از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار ندارند. این مشکل در طراحی مراحل بازی نیز وجود دارد. در ادامه می‌توانید اسکرین شات‌های منتشر شده را مشاهده کنید:

بازی Days Gone برای انتشار در سال جاری میلادی برنامه ریزی شده بود، اما به دلایلی انتشار آن تا سال ۲۰۱۹ میلادی تاخیر خورد. در چنین شرایطی، می‌توان امیدوار بود سازندگان با فرصت بیشتری که در اختیارشان قرار گرفته است، به رفع مشکلات و عیب‌های بازی بپردازند و محصولی را عرضه کنند که عملکردی راضی کننده و مطابق انتظار‌ها داشته باشد.


منبع Gamepur


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.