مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

ایپکس، انتخاب سازندگان برای ساخت Rage 2

نویسنده   سورنا رضایی  |

با توجه به یکی از توییت‌های اخیر رئیس استودیو آوالانچ، بازی Rage 2 بااستفاده از انجین گرافیکی ایپکس (Apex) ساخته می‌شود. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

مدتی قبل، شرکت بتسدا به صورت رسمی از جدیدترین محصول اکشن تیراندازی خود، یعنی Rage 2 رونمایی کرد که با همکاری دو استودیو آید سافتور و آوالانچ ساخته می‌شود. با اینکه در جریان معرفی بازی، اطلاعات زیادی از این بازی به اشتراک گذاشته شد، اما هیچ صحبتی از نام انجین مورد استفاده در ساخت به میان نیامد. در چنین شرایطی، یکی از طرفداران در توییتر کریستوفر ساندبرگ، رئیس استودیو آوالانچ، درباره‌ی انجین مورد استفاده پرسید و او نیز در پاسخ تایید کرد از انجین گرافیکی داخلی خودشان برای ساخت بازی استفاده می‌کنند.

موتور مورد استفاده، ایپکس (موتور جهان باز استودیو آوالانچ) است.

با توجه به اینکه بازی Rage با استفاده از انجین گرافیکی استودیو اید سافت‌ور، یعنی ایدتک (idTech) ساخته شده بود، بسیاری انتظار داشتند تا دنباله‌ی این بازی نیز با همین انجین ساخته شود. پس از پاسخ به سوال بالا، کاربر دیگری پرسید آیا برای ساخت Rage 2 از ترکیب انجین ایپکس و نسخه‌ی بهبودیافته‌ی ایدتک استفاده می‌شود یا خیر که سانبرگ پاسخی به آن نداد. این‌طور که به نظر می‌رسد، انجین گرافیکی ایپکس بسیار پیچیده است و امکانات فراوانی را نیز در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد. برای اثبات این ادعا، می‌توان به بازی Just Cause 3 اشاره کرد که در آن کاربر می‌توانست به انجام فعالیت‌های مختلفی در محیط جهان باز بپردازد.

شرکت بتسدا هنوز به صورت دقیق تاریخ انتشار Rage 2 را اعلام نکرده است و تنها چیزی که در این رابطه می‌دانیم، انتشار در بهار ۲۰۱۹ است. داستان این بازی پس از اتفاقات قسمت اول را دنبال می‌کند، زمانی که برخورد یک شهاب سنگ با زمین، باعث نابودی ۸۰ درصد از جمعیت کل زمین شده است. در این دوران که شاهد ظهور گروه‌های بی‌رحم و خونخوار در مناطق مختلف هستیم، نیروهای Authority قصد دارند تا همه چیز را تحت کنترل خود بگیرند و در این راه نیز بسیار بی رحمانه عمل می‌کنند. کاربر نیز کنترل فردی به نام واکر را بر عهده می‌گیرد که به عنوان آخرین تکاور ویست‌لند، یک تهدید بزرگ برای نیروهای Authority محسوب می‌شود.

خانه‌ی شما مورد سرقت قرار گرفته می‌گیرد و بدن نیمه جان شما نیز رها می‌شود. از این اتفاق جان سالم به در می‌برید و حالا باید برای برقراری عدالت بجنگید.

بتسدا همچنین اعلام کرد گیم‌پلی جدیدی را از Rage 2 در رویداد E3 2018 به نمایش خواهد گذاشت. کنفرانس این ناشر آمریکایی در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) برگزار می‌شود.


منبع Rage 2


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.