مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

به‌روزرسانی بزرگ و مهم بازی اواخر سال منتشر خواهد شد

نویسنده   سورنا رضایی  |

مایکروسافت در جریان جدیدترین قسمت از اینساید ایکس‌باکس، جزئیات جدیدی را از برنامه‌های خود برای پشتیبانی از Halo: The Master Chief Collection به اشتراک گذاشت. با گیمان همراه باشید.

شاید عملکرد Halo: The Master Chief Collection در زمان انتشارش (نوامبر ۲۰۱۴) چندان رضایت بخش نبوده باشد، اما مایکروسافت توانست با انتشار به‌روزرسانی‌های مختلف، بازی‌ را بهبود بخشد تا بدین ترتیب، تعداد کاربران با گذشت زمان کاهش نیابد. با توجه به اطلاعاتی که در گذشته منتشر شده بودند، مایکروسافت قصد دارد تا در اواخر سال جاری میلادی، یک به‌روزرسانی بزرگ برای این بازی منتشر کند که قرار است بهبودها و تغییرات قابل توجهی را اعمال کند. علاوه بر این، مایکروسافت اخیراً اعلام کرد کاربران کنسول ایکس‌باکس وان ایکس یک به‌روزرسانی مخصوص دریافت خواهند کرد.

برایان جرارد، مدیر روابط عمومی فرنچایز Halo، در جدیدترین قسمت از اینساید ایکس‌باکس به صحبت درباره‌ی به‌روزرسانی ایکس‌باکس وان ایکس Halo: MCC پرداخت. جارارد گفت نسخه‌ی نیمه‌تمام و در حال توسعه‌ی این به‌روزرسانی در حال بررسی است و تا اینجای کار «جذاب و خیره کننده» بوده است. او در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد:

اولین چیزی که کاربران کنسول ایکس‌باکس وان ایکس متوجه‌ی آن خواهند شد، بهبود جلوه‌های بصری است. حالا با ایکس‌باکس وان ایکس، می‌توانیم به مجموعه‌ای از بهبودهای بصری از جمله پتشیبانی از HDR دسترسی داشته باشیم.

جرارد در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به به‌روزرسانی بزرگ و پیش روی Halo: MCC اشاره کرد. او گفت این به‌روزرسانی سرعت مچ‌میکینگ را افزایش می‌دهد و بهبودهایی را در رابط کاربری اعمال می‌کند که مختص کاربران ایکس‌باکس وان ایکس نخواهند بود و تاثیرات آن‌ها برای تمامی کاربران قابل مشاهده است. وی در ادامه‌ به ویژگی‌هایی اشاره کرد که قرار است به بازی اضافه شوند. برای مثال، می‌توان به پشتیبانی از LAN، سیستم نصب هوشمند (این سیستم به کاربر اجازه می‌دهد تا هر یک از بخش‌های دلخواه را نصب کند) و قابلیت نصب دیگر زبان‌ها اشاره کرد. همچنین طبق صحبت‌های او، مرورگر سفارشی گیمرها نیز به بازی اضافه خواهد شد. این‌ها پایان کار نخواهند بود و استودیو ۳۴۳ قصد دارد تا «ایده‌های بزرگ‌تری» را در بازی پیاده سازی کند. در ادامه می‌توانید تنها تصویر منتشر شده از سیستم نصب هوشمند را مشاهده کنید:

مجموعه‌ی Halo: MCC شامل چهار بازی Halo: C2، Halo 2 Anniversary، Halo 3 و Halo 4 می‌شود. البته پس از مشکلاتی که در زمان عرضه گریبانگیر این بازی شد، مایکروسافت به منظور عذرخواهی از خریداران، بخش کمپین Halo 3: ODST را به صورت رایگان به این مجموعه اضافه کرد. با وجود اینکه آمار فروش این مجموعه هنوز اعلام نشده است، اما با در نظر گرفتن سرورهای شلوغ بازی، می‌توان نتیجه گرفت که فروش خوبی داشته است. همچنین طبق اعلام رسمی مایکروسافت، از زمان عرضه‌ی این مجموعه در سال ۲۰۱۴، میزان فروش کلی فرنچایز Halo از ۶۰ میلیون به ۶۵ میلیون نسخه رسیده است. از آن‌جایی مایکروسافت جزئیات این رقم را به اشتراک نگذاشته است، نمی‌توان گفت که تمام ۵ میلیون نسخه به Halo: MCC مربوط می‌شود.

با توجه به اطلاعات رسمی که تاکنون منتشر شده‌اند، نسخه‌ی جدید فرنچایز که تحت عنوان Halo 6 شناخته می‌شود، هم اکنون در دست توسعه قرار دارد. همچنین چندی پیش، از نسخه‌ی آرکید و جدید این فرنچایز رونمایی شد که Halo: Fireteam Raven نام دارد.


منبع Gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.